RöportajlarSanatçı RöportajıVitrin

Zaaf: Kendi İçimizde Birçok Sound’dan İlham Alıyoruz

Zaaf grubu, Müzikonair'dan Alper Ergez'e verdiği röportajda ismin nerden geldiği, şarkılarının başarısı ve müzik tarzları hakkında konuştu. 

Zaaf grubu, Müzikonair’dan Alper Ergez’e verdiği röportajda ismin nerden geldiği, şarkılarının başarısı ve müzik tarzları hakkında konuştu.

1. Merhaba Müzikonair’a hoş geldiniz. Yeni nesilin başarılı gruplarından olan ZAAF grubunu biraz tanıyabilir miyiz?

Zaaf, Mert Güder ve Süleyman Turhantok tarafından Ankara’da kurulmuş bir müzik ikilisidir. Hayatlarından kesitleri şarkı sözlerine ve melodilerine aktarırlar.

2. Zaaf ismi nerden aklınıza geldi? Neden bu ismi kullandınız?

Oluşumu ilk kurmayı düşündüğümüz de bir çok işim değerlendirdik, Zaaf da bunlardan biriydi hem anlamlı hem de hepimizin bir zaaf’ının olduğundan yola çıkarak bu ismi kullanmayı tercih ettik. 1: Zaaf, Mert Güder ve Süleyman Turhantok tarafından Ankara’da kurulmuş bir müzik ikilisidir. Hayatlarından kesitleri şarkı sözlerine ve melodilerine aktarırlar.

3. Şarkılarınız sosyal medyada çok ilgi gördü. Kısa zamanda en çok dinlenilen şarkılar arasında yer aldınız. Neler söylemek istersiniz?

Dinleyen herkese buradan da sizin aracılığınız ile teşekkür ederiz. Bizim için güzel bir duygu fakat alınacak daha çok yol var.

4. Özellikle ‘’Çektim Kendi İpimi’’ isimli şarkınız çok sevildi ve kısa zamanda en çok ilgi gören şarkılar arasında yer aldı. Bu başarınız hakkında neler söylemek istersiniz. Ayrıca bu şarkınızın hikayesinden biraz bahsedebilir misiniz?

“Çektim kendi ipimi” nin başarılı olmasının sebebi her insanın şarkının içinde kendinden bir şeyler bulabilmesidir diye düşünmekteyiz. Şarkının hikayesi biraz çetrefilli belki bir gün detaylı bir şekilde anlatırız. Fakat kısaca değinecek olursak sevilen kişinin başka insanların yanında daha mutlu olduğunu ve güldüğünü görmek ,bunun yarattığı travmalar sonucu bulunulan ortamın artık katlanılamaz bir duruma dönüşmesi ve herşeyi arkasında bırakarak çekip giden bir adamın hikayesini anlatan bir şarkı.

5. Şarkılarınızı nasıl belirliyorsunuz ve kimlerle çalışıyorsunuz. Hazırlık sürecinizden bahsedebilir misiniz?

Şarkıların oluşumu grubun vokali Mert Güder’in kendi hayatında yaşadığı hikayeleri sözlere aktarması ve o sözlerin ruhuna uygun melodiler ile destekleyerek ortaya çıkarttığı bir süreçtir . Daha sonra grubun diğer üyesi aynı zamanda bas gitaristi olan Süleyman Turhantok ile son şeklini vererek kayıtlara hazır hale getirdikleri aşamalı bir süreçtir. Kayıtlarda genellikle iki değerli müzisyen olan İsmail Okan Özen (Seksendört bas gitar) ve D.Bijen Rahimi ile çalışmaktayız.

6. Müzik tarzınız hakkında neler söylemek istersiniz? Ve örnek aldığınız düet yapmak istediğiniz sanatçılar var mı?

Alternatif müzikler üreten bir grubuz. Fakat kendi içimizde bir çok sound’dan ilham alıyoruz , şarkının ruhu neyse ve ne anlatmak istiyorsa ona göre bir yol izliyoruz. Hep farklı şeyler denemeyi seviyoruz. Bir çok yelpaze çerçevesinde üretmeye devam etmekteyiz.

7. Şarkılarınızın bu kadar çok ilgi göreceğini, beğenileceğini hatta listelere gireceğinin hayalini kurmuşmuydunuz?

Evet dinleyen insanlar beğenmekte ve güzel geri dönüşler almaktayız .Bu durum bizi daha fazla üretime ve kaliteli işler yapmaya sevk etmekte. Söylediğimiz şarkılarımız ile tanımadığımız insanların hayatlarına dokunmak güzel bir duygu.Bunun hayali ile bu şarkıları ortaya çıkardık ve çıkarmaya devam ediyoruz.

8. Sahne alıyor musunuz? Konser çalışmalarınız başladı mı?

Sahne ve konser çalışmalarımız devam etmekte , instagram sayfamızdan konserlerimizi ve duyurularımızı takip edebilirsiniz.

9. Müzik dışında neler yapıyorsunuz? Hobileriniz nelerdir ?

Şuan sadece müziğe yoğunlaşmış durumdayız ve bununla ilgilenmekteyiz. Yeni projeler hakkında çalışmalar yapmaktayız.

10. Röportajımıza katılarak bize zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Son olarak MüzikOnair okuyucularına ve sizi sevenlere neler söylemek istersiniz?

Biz teşekkür ederiz. Bizi takip etmeye ve dinlemeye devam edin hoşçakalın.

Röportaj: Alper Ergez – Müzikonair

 

Reklam

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.