MüzikMüzik Haber

Zen-G İlk Solo Albümünün İsim Hikayesini Açıkladı

Rapçi Zen-G, ilk solo albümüyle ilgili bazı detaylar verdi.

Türkçe Rap’in sevilen isimlerinden Zen-G sosyal medyadan gelen soruları yanıtladı. Onedio’ya konuk olan Zen-G solo kariyerinin ilk albümünü müjdeledi.

Tahribad-ı İsyan adlı Rap grubunda Asil Slang (Asil Koç) ile müzik yapan ancak yaklaşık bir yıldır solo kariyerine ağırlık veren Zen-G ilk solo albümünü çıkarmaya hazırlanıyor. Son dönemin en öne çıkan isimlerinden biri olan Zen-G, “Zengbej” adını verdiği albümün hikayesini şu sözlerle anlattı:

“Albümün ismini Doğu Anadolu toplumlarındaki ozanlarımıza verilen ‘dengbej” isminden türettim. Denbej’i Zengbej yaptım. Bu albümde kendi coğrafyam olduğu için, kendi tabiatımı bir şekilde sizlere göstermek ve hissettirmek istediğim için ve bunları da en iyi ben dile getirebildiğim için bu anlatım diline, bu yakarışlara, bu isyana, bu durumu aktarış biçimime -dengbejlikle yakın bulduğum için- ‘Zengbej’ ismini verdim.”

Programın tamamını izlemek için buraya tıklayın
Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Reklam

Bu İçeriğin Kısa Linki: https://muzikonair.com/HlIcN
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.