Ana Sayfa » Sosyal » Gündem » Adnan Oktar Hapse Girebilir!..

Adnan Oktar Hapse Girebilir!..

oduller-reklam-banner

Adnan Oktar’ın cemaatinden ayrılan ve gündem konusu olan Ceylan Özgül, Adnan Oktar’a karşı mahkemeden koruma tedbiri aldırdı.

İstanbul Anadolu 14. Aile Mahkemesi, Adnan Oktar ve Didem Ürer’in de aralarında yer aldığı birçok kişi hakkında uzaklaştırma kararı verdi. Karara uyulmaması durumunda ise 6 aylık hapis cezası var.

Ceylan Özgül, Adnan Oktar’ın yanından kaçmış ve Oktar ile ilgili bir çok iddialarda bulunmuştu. Adnan Oktar cephesinden de Ceylan Özgül’e yönelik sert açıklamalar ve suçlamalarda bulunulmuştu.

Bu konuyla ilgili son gelişme ise Ceylan Özgül cephesinden geldi. Mahkemeye başvuran Özgül, Adnan Oktar ve ekibi hakkında şikayetçi oldu.

İlgili mahkeme, 12 Nisan’da verdiği karar ile Emine Mine Kalça, Gülgün Göktan, Kartal İş, Sinem Hacer Tezyapar hakkında 4 ay süre ile Ceylan Özgül’e yanına yaklaşmama, hakaret etmeme kararı verildi.

Bu kararla birlikte sanıklar 4 ay süre ile Ceylan Özgül’ün konutuna, okuluna, iş yerine yaklaşmama, küçük düşürmeye yönelik söz ve hakaretlerde bulunamayacak. Verilen tedbir kararına aykırı hareket halinde ise 6 aya kadar hapis verilebilecek.

Gelişmeyi Ceylan Özgül Instagram hesabından duyurdu;

Adnan Oktar Hapse Girebilir!..

Adnan Oktar’ın karar sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyen ve öven paylaşımlar yapması dikkat çekti;

Adnan Oktar Hapse Girebilir!..

oduller-reklam-banner

İlginizi Çekebilir