Ana Sayfa » Müzik » Yalın Skandalı Devam Ediyor! Spotify Yalın’a Kulaklarını Tıkadı

Yalın Skandalı Devam Ediyor! Spotify Yalın’a Kulaklarını Tıkadı

oduller-reklam-banner

Yalın’a ait olmayan sözde şarkı Drandan’ı Spotify Yalın sayfasına ‘En son single’ olarak koyan Spotify Türkiye editörleri Yalın’a kulaklarını tıkadı.

Önceki gün çevrimiçi müzik dinleme platformları Apple Music ve Spotify’da Yalın’ın sayfalarına ‘son single’ başlığıyla ‘Drandan’ isimli bir şarkı yüklendi. Spotify’ın skandal hatasının ardından aynı durumun Apple Music’te de olduğunu gören Yalın, sosyal medya hesabından isyan etmişti.

Yalın Skandalı Devam Ediyor! Spotify Yalın’a Kulaklarını Tıkadı

Tarkan’ın ‘Kuzu Kuzu’ şarkısının amatör bir enstrümental hali olan ‘Drandan’ şarkısı üzerine durumu Apple Music ve Spotify’a bildiren Yalın, şarkının dijital platformlardan kaldırılmasını talep etti. Yalın’ın uyarısının ardından Apple Music platformu şarkıyı yayından kaldırdı. Ancak Spotify, Yalın’ın haklarını ihlal etmeye devam ediyor. Şarkı sanatçının bizzat bildirmesine rağmen halen Yalın’ın resmi Spotify sayfasında yer alıyor.

Spotify’ın Türkiye editörleri sanatçıların telif ve hak mücadelesine balta vurmaya devam ederken, Yalın’ın müzikal kariyerini de hiçe sayarak ünlü şarkıcıya kulaklarını tıkadı. Spotify’daki skandal hata Tarkan’ın da telif haklarını ihlal etti.

Spotify’da Yalın Skandalı! Tarkan’ın Şarkısı Manipüle Edildi…

oduller-reklam-banner

İlginizi Çekebilir