Müzikonair ABD’li Müzik Yayıncılarından Twitter’a 250 Milyon Dolarlık Dava | Müzikonair
MüzikMüzik HaberVitrin

ABD’li Müzik Yayıncılarından Twitter’a 250 Milyon Dolarlık Dava

ABD'deki 17 müzik yayıncısından oluşan bir grup, platformun yaklaşık bin 700 şarkının dahil olduğu telif hakkı ihlallerinin yolunu açtığını iddia ederek Twitter'a dava açtı.

ABD’deki 17 müzik yayıncısından oluşan bir grup, platformun yaklaşık bin 700 şarkının dahil olduğu telif hakkı ihlallerinin yolunu açtığını iddia ederek Twitter’a dava açtı.

Amerika Birleşik Devletleri’nde Ulusal Müzik Yayıncıları Birliği (NMPA), Twitter’dan müzik ihlallerine karşı 250 milyon dolardan fazla tazminat talep ediyor. Nashville’deki Federal Bölge Mahkemesinde açılan bir davada NMPA, Twitter’ın kar amaçlı “ihlale izin verdiğini ve teşvik ettiğini” iddia etti.

Elon Musk, şirketi satın aldığından beri durumun düzelmediğini söylüyor. Sony Music Publishing, BMG Rights Management ve Universal Music Publishing Group dahil olmak üzere firmaları temsil eden NMPA, Twitter’ın “gerekli lisans ücretlerini ödemeden lisanssız müziğin mevcudiyetinden büyük kar elde etmeye” devam ettiğini iddia etti. İhlallerin Twitter’a, müzik lisansları için ödeme yapan TikTok, Facebook, Instagram, YouTube ve Snapchat gibi rakipleri karşısında “haksız bir avantaj” sağladığı belirtildi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)