Müzikonair Sık Sorulan Sorular | Müzikonair

Sık Sorulan Sorular

 

Netd müzik nedir

Netd Müzik YouTube Türkiye’nin en çok abone sayısına sahip müzik içerikli kanalıdır. 23 milyondan fazla abone sayısıyla öne çıkan platform, müzisyenler tarafından tercih edilmektedir.

Netd müzikte şarkı yayınlatmak ne kadar?

Netd müzik şarkı yayınlama ücreti her yıl farklı değişkenler göz önünde bulundurularak güncellenmektedir. Anlaşmalı olunan plak şirketi, sanatçı ilişkileri ve Netd ile yapılan sözleşme bu platformda müzik yayınlama ücretlerinde belirleyici rol oynamaktadır.

Spotify sanatçı hesabı Nasıl Açılır?

Spotify Artist hesabı şarkınızı veya albümünüzü hangi şirketten yayımladığınız fark etmeksizin Spotify’a bağlı https://artists.spotify.com internet adresi üzerinden gerçekleştirilmektedir. Sanatçılar için Spotify hesabı açma işlemini gerçekleştirirken bir servis sağlayıcı ile birlikte hareket edilmesi gerekmektedir.

Şarkı çıkarmak için nereye başvurulur?

Şarkı çıkarmak için başvurulacak sabit bir mecra yahut kurum yoktur. Söz, beste ve müziği ile tamamen özgür olan eseri yahut telif hakları alınmış cover bir şarkıyı piyasaya sürmek için plak şirketlerine demo gönderebilir, müzik dağıtım distribütörleri ile iş birliği sağlayabilirsiniz. Bununla birlikte kendi label şirketiniz üzerinden şarkı çıkarabilirsiniz.

Spotify müzik nasıl yayınlanır?

İsveç merkezli çevrimiçi popüler müzik platformu Spotify şarkı yayınlama konusunda oldukça basit bir formül uygulamaktadır. Plak şirketleri ve müzik dağıtım distribütörleri aracılığıyla lisanslanan müzik içerikleri Spotify sanatçı hesabınız aracılığıyla yayınlayabilirsiniz.

YouTube’da müzik yayınlamak için ne yapmak gerekiyor?

YouTube dünyanın en geniş video içerik platformudur. Müzik içerikleri için de tercih edilen YouTube müzik yayınlamak için doğru bir mecradır. Şarkınızı YouTube’da yayınlayabilmek için özgün ve lisanslı bir şarkıya ihtiyacınız olacaktır. Eserinizi, çeşitli müzik kanallarında yahut YouTube kanalınız aracılığıyla yayınlayabilirsiniz.

Netd ile anlaşmalı müzik şirketleri hangileridir?

Netd ile anlaşmalı birçok dağıtımcı ve plak şirketi vardır. DMC, Avrupa Müzik, Sony Music, Poll Production ve Müzikonair gibi prestijli markalar Netd ile anlaşmalıdır.

Dijital platformlarda ücretsiz olarak şarkı yayınlayabilir miyim?

Spotify, Apple Music, Deezer, Muud, YouTube Music gibi onlarca çevrimiçi müzik platformunda şarkı yayınlayabilirsiniz. Dijital platformlarda şarkı yayınlamak için çerçevelenmiş bir fiyatlandırma sistemi yoktur. Bir diğer deyişle dağıtımcınız yahut plak şirketiniz ile anlaşmalarınız doğrultusunda ücretsiz olarak şarkı yayınlamanız mümkündür.

Spotify’dan para kazanabilir miyim?

Dağıtım şirketi aracılığıyla dijital platformlar üzerinden gelir elde etmek tamamen yasaldır. Eserde hak sahibi konumundaysanız bu yöntem ticari olarak maddi bir kazanç kapısıdır. Hal böyle olunca başta Spotify olmak üzere dijital platformlardan stream başına gelir elde edebilirsiniz.

Spotify listelere girmek için ne yapmak gerekiyor?

Şarkınızın viral olması, sosyal medyada konuşulması, paylaşılması ve geniş bir kitleye hitap etmesinin yanı sıra yapım şirketiniz yahut sağlayacaklarınız iş birlikleri ile bu listelerde yer almanız olasıdır.

Türkiye’nin en büyük müzik PR şirketi hangisidir?

Müzik PR şirketleri arasında en başarılı ve en güçlü marka olan Müzikonair PR ile iş birliği sağlayarak eserinizi daha geniş kitlelere ulaştırabilirsiniz. Türkiye’nin en iyi Müzik PR ajansı Müzikonair’den hemen teklif alın!

Şarkı tanıtımı nasıl yapılır?

Bir müzik eserinin müzik endüstrisinde varlığını sürdürmesi için pazarlama çalışmasına ihtiyaç duyulur. Her hafta onlarca hatta yüzlerce yeni şarkı ve albüm piyasaya sürülmektedir. Ancak bunlardan yalnızca küçük bir kısmı müzik listelerinde ve medyada geniş yankı bulur. Müzikonair Company güçlü PR stratejileri ve ekibi ile ayrıcalıklar sunar.

Klip çekmek ne kadara mal olur?

Klip çekmenin maliyeti farklı değişkenlere göre belirlenmektedir. Bu noktada fiyatlar isteklerinize göre değerlenir. Video klip çekimi için ayırmanız gereken bütçe beklentilerinizle doğru orantılıdır. Son teknolojiye uygun, 4K, sinematografik, efektif, full prodüksiyon bir klip çekmek istiyorsanız nispeten daha yüksek bütçeleri gözden çıkarmanız gerekmektedir.

YouTube trendlere nasıl girilir?

YouTube trend müzik listesine girmenin tek bir yolu ve yöntemi yoktur. Şarkınız ile YouTube trendlere girmek için birçok değişken vardır. YouTube’un trendlerine adınızı yazdırmak için ilk yapmanız gereken şey, kanalınızı aktif tutmalı ve güncel olayları takip etmelisiniz.

TikTok şarkı tanıtımı nasıl yapılır?

TikTok fenomenleri etki gücü yüksek kişiler olduğu için sanatçıların ilgi odağında yer alıyor. Bu konuda danışmanlık ve destek almak için Müzikonair’a başvurabilirsiniz.

Albüm çıkarmak için ne yapmak gerekiyor?

Albüm çıkarmak için ulaşılacak en geleneksel yöntem bir müzik yapım şirketi ile iletişime geçmektir. Kendi imkanlarınızla bir demo oluşturarak yapım şirketine ulaştırabilirsiniz.

Müzik label açma nasıl olur?

Kendi etiketinizle şarkı çıkarmak için öncelikle bir müzik şirketi kurmanız gereklidir. Şirketinizi büyük ölçekte hizmet veren bir müzik şirketinin çatısı altında kurabileceğiniz gibi, tamamen bağımsız bir şekilde kendiniz de kurabilirsiniz.

Konser vermek için ne yapabilirim?

Konser teklifleri günümüzde bir şarkının yahut bir ismin ne kadar tanındığı ve nasıl bir kitleye hitap ettiği ile doğru orantılıdır. Burada önemli nokta çalıştığınız menajeriniz ve organizasyon firmanız ile ilgilidir.

 

 

 

 

 

 

Başa dön tuşu