Müzikonair Deep Purple İstanbul’da Konser Verecek | Müzikonair
EtkinliklerKonser

Deep Purple İstanbul’da Konser Verecek

İngiliz rock efsanesi Deep Purple, 25 Haziran'da İstanbul'un Küçükçiftlik Parkı'nda hayranlarıyla buluşacak. Hard rock ve heavy metal türlerinin öncülerinden olan Deep Purple, üçüncü kez İstanbul'da sahne alacak.

Grup, “Smoke On The Water”, “Highway Star”, “Burn”, “Child in Time”, “Soldier of Fortune”, “Hurricane” ve “Perfect Strangers” gibi unutulmaz şarkılarla dünya çapında 100 milyondan fazla albüm satışına imza attı.

Konser biletleri, 20 Şubat’tan itibaren Passo üzerinden satışa sunulacak. Londra’da 1967 yılında kurulan ve müzik tarihine adını altın harflerle yazdıran Deep Purple, ünlü gitarist Ritchie Blackmore başta olmak üzere David Coverdale, Glenn Hughes, Joe Lynn Turner ve Joe Satriani gibi birçok önemli ismi bünyesinde barındırdı.

50 yılı aşkın bir sürede 22 stüdyo albümüyle dinleyicilerine müzik ziyafeti sunan grup, Planet Rock Radyo İstasyonu’nun düzenlediği ankette “Dünyanın En Etkili Grupları” arasında 5. sırada yer aldı.
Daha önce 1998 ve 2001’de Türkiye’de konser veren Deep Purple’ın mevcut kadrosu ise Ian Gillian, Roger David Glover, Ian Piece, Simon McBride ve Don Airey’den oluşuyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu