GündemSosyal

Tutuklu Bulunan Nihal Candan Tahliye Edildi

Beş aydan fazla bir süredir cezaevinde tutuklu bulunan Candan kardeşlerden Nihal Candan'ın anoreksiya olduğu ve 37 kiloya düştüğü öğrenildi. Sağlık sorunları nedeniyle hastaneye kaldırılan Nihal Candan, tahliye edildi.

Beş aydan fazla bir süredir cezaevinde tutuklu bulunan Candan kardeşlerden Nihal Candan’ın anoreksiya olduğu ve 37 kiloya düştüğü öğrenildi. Sağlık sorunları nedeniyle hastaneye kaldırılan Nihal Candan, tahliye edildi.

Sosyal medya fenomeni Candan kardeşlerden Nihal Candan, 5.5 ay önce dolandırıcılık ve kara para aklama suçlamalarıyla tutuklanmıştı. Ancak cezaevinde geçirdiği süre boyunca anoreksiya hastalığına yakalandı ve 37 kiloya kadar düştü. Durumu ciddileşince, dün hastaneye kaldırıldı ve doktorlar cezaevinde tedavi edilemeyeceğine karar verdi. Bunun üzerine Nihal Candan’ın cezaevinden tahliyesine karar verildi. Haberin ardından anne Umut Candan, “Çok mutluyum, evimize güneş doğdu” şeklinde duygularını ifade etti.

Candan kardeşlerin avukatı Kasım Ergün, bugün saat 17.00’de tahliye işleminin gerçekleşmesini beklediklerini ve dünkü gelişmeler sonrasında savcılıktan sağlık nedenleriyle tahliye talebinde bulunduklarını belirtti. Dosya savcısının da kendi kararıyla bu sabah sağlık durumlarını göz önünde bulundurarak tahliye kararı verdiğini dile getirdi.

Nihal Candan
Nihal Candan
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu