MüzikMüzik HaberVitrin

Madonna 1.6 Milyon Kişiye Konser Verdi

Dünyaca ünlü pop ikonu Madonna, Brezilya'da ücretsiz olarak verdiği konserde tarihi bir rekora imza atarak 1.6 milyon kişiyle buluştu.

Dünyaca ünlü pop ikonu Madonna, Brezilya’da ücretsiz olarak verdiği konserde tarihi bir rekora imza atarak 1.6 milyon kişiyle buluştu.

Dev sahne, 1.6 milyon hayranın akınına uğrayarak izleyici rekoru kırdı. Ünlü şarkıcının “Celebration” adını verdiği dünya turnesinin final ayağı olan bu konser, hayranlarının günler öncesinden mekanı kapmak için sıraya girmesine neden oldu. Konser öncesi itfaiye ekipleri, serinlemeleri için su dağıtırken, özel yatlarda ve sahil evlerinin balkonlarından zenginler de izledi. 27 derecelik sıcaklıkta gerçekleşen konserde Madonna, 2 saatten fazla süren performansında unutulmaz hit şarkılarını seslendirdi. Bölgedeki ünlü İsa heykeline gönderme yaparak, “Rio, işte buradayız, dünyanın en güzel yerindeyiz. Bir tarafta okyanus, dağlar ve İsa var” dedi.

Brezilyalı sanatçılar Anitta ve Pabllo Vittar da sahnede Madonna’ya eşlik etti. 3 binden fazla polis memuru görev aldığı konserde, Rio eyalet yönetimi 3.9 milyon dolar harcadığını belirtirken, kalan kısmın sponsorlar tarafından karşılandığını açıkladı. Konserin, Rio ekonomisine yaklaşık 50 milyon dolarlık bir katkı sağladığı duyuruldu.

Madonna Madonna

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu