Müzikonair Adobe Yapay Zeka Destekli Müzik Üretim Programı İçin Kolları Sıvadı | Müzikonair
MüzikMüzik Haber

Adobe Yapay Zeka Destekli Müzik Üretim Programı İçin Kolları Sıvadı

Adobe, müzik oluşturma ve özelleştirme konusunda profesyonel deneyime sahip olmayan kişilere yardımcı olmayı amaçlayan yeni bir üretimsel yapay zeka aracı olan Project Music GenAI Control'ü tanıttı.

Adobe, müzik oluşturma ve özelleştirme konusunda profesyonel deneyime sahip olmayan kişilere yardımcı olmayı amaçlayan yeni bir üretimsel yapay zeka aracı olan Project Music GenAI Control’ü tanıttı.

Bu araç, kullanıcıların metin komutlarını kullanarak müzik oluşturmasını ve daha sonra sesi özelleştirmesini sağlıyor. Kullanıcılar, tempo, yoğunluk, tekrar eden kalıplar ve yapı gibi isteklerini belirleyebiliyorlar. Ayrıca, bir parçayı uzatabilme veya müziği remiksleme gibi işlemleri de yapabiliyorlar.

Project Music GenAI Control, University of California ve Carnegie Mellon’daki araştırmacılarla birlikte geliştirildi ve ilerleyen dönemlerde geniş bir kullanıcı kitlesine sunulabilir. Ancak Adobe’nin ses ve video yapay zeka araştırmaları başkanı Gautham Mysore, platformun şu anda bir kullanıcı arayüzüne sahip olmadığını ve araştırma aşamasında olduğunu belirtti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu