Allame: Türkçe Rap'in Altın Çağını Biz Sırtladık -
MüzikMüzik Haber

Allame: Türkçe Rap’in Altın Çağını Biz Sırtladık

Allame, YouTube'da Fonetik kanalının Biz Bize programına konuk olarak müzik kariyeri, gelecek projeleri ve özel hayatı hakkında soruları yanıtladı.

Allame, YouTube’da Fonetik kanalının Biz Bize programına konuk olarak müzik kariyeri, gelecek projeleri ve özel hayatı hakkında soruları yanıtladı.

Trendi Kullanmak Gibi Bir Derdim Yok

İlk kez Drill kullandığını söyleyen şarkıcı, geri dönüşlerden memnun olduğunu belirtti. Artık pek Drill Rap yapılmadığı hatırlatılan Allame, “Trendi kullanmak gibi bir derdim yok” diye cevap verdi. Soundlarının ve şarkı sözlerinin hep benzer olduğu yönündeki eleştirilere, “İşin başından sonuna kadar duygu söz konusu olduğu için her şeyde kendi elim olsun istiyorum. İnsanların gözüne bu da batıyor olabilir.” dedi.

Şarkıların nasıl ortaya çıktığını anlatan sanatçı, “Öyle günler oluyor ki bir şarkı üzerinde de 10 gün çalışabiliyorum. Ama bazen anında fikir geliyor ve ortaya çıkıyor. Kısa zamanda çok iyi iş de yapılabilir, uzun zaman da kötü de olabilir. İlla öyle olacak diye bir şey yok.” sözlerini kurdu.

Allame, müziğinde eksik bulduğu konuları da anlattı: “Aranje ve lirik alanlarında kendimi eleştiriyorum. Şarkı sözü anlamında da anlaşılmadığı konusunda abarttığımı fark ediyorum. Nitelikli, sanatsal bir ifade yapsam da anlaşılmayabiliyor. Çok hızlı tüketiliyor.”

Dinlenme Sayısı Bir Şey İfade Etmiyor

“Dinlenme sayısı hiçbir şey ifade etmiyor.” diyen Rap sanatçısı, “Her şarkı aynı dönemde sevilecek diye bir şey yok. Belki başka dönem beğenilir. İnsanların hayatına bir noktada dokunmak önemli.” dedi. “Türkçe Rap’in ‘Altın Çağı’nı biz sırtladık” sözü hatırlatılan sanatçı hala aynı şekilde düşündüğünü vurguladı.

Neden single yerine çoğunlukla albüm çıkardığını anlatan ünlü Rap sanatçısı, “Bazen öyle ruh hali içinde oluyorum ki tek single ile anlatmak mümkün değil. O yüzden genelde albüm yapıyorum. İnsanlar tek single çıkarsın da dinleyelim diye bakıyorlar ama ben de öyle sevmiyorum.” dedi.

Kimseye İftira Atmadım

Hidra’ya karşı FreeStyle’ında biraz demoralize olduğu yönündeki yorumlara karşılık, “Öyle bir şey yok. Tam tersi hatta. Ona da çekinme, istediğini söyle dedim. Dur şu çocuğu bir gömeyim kafasıyla da oraya gitmemiştim.” dedi.

FreeStyle’da Çeyrek finalde Joker ile olan mevzusu hakkında konuşan Allame, “Rahat ol kanka. Sıkıntı yok, devam et dedim. Pozitif bir beden dili olsaydı kendim çıkacaktım. Ama onda onu görmedim. O yüzden devam ettim. O benim anlayacağım şeyler söyledi ben de ona. Olayın arka planı başka, ben kimseye iftira atmadım.” cümlelerini kurdu. Küs olmadıklarını belirten sanatçı, sadece mesafeli olduklarının altını çizdi.

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)