Müzikonair Atatürk Filmi ve Süper Kupa Krizi… Suni Gündemler Yaratılarak Türk – Arap İlişkilerini Bozmak Mı Amaçlanıyor? | Müzikonair
GündemSosyal

Atatürk Filmi ve Süper Kupa Krizi… Suni Gündemler Yaratılarak Türk – Arap İlişkilerini Bozmak Mı Amaçlanıyor?

Türkiye'de son dönemde yaşanan milli değerlerle ilgili krizin boyutu giderek derinleşiyor. lk olarak Atatürk filmi üzerinden yaşanan kriz, ikinci ise Riyad'da düzenlenen Süper Kupa krizi... İki olayın birbiri ile stratejik pek çok ortak noktası bulunuyor. Peki perde arkasındaki amaç tam olarak ne?

Türkiye’de son dönemde yaşanan milli değerlerle ilgili krizin boyutu giderek derinleşiyor. İlk olarak Atatürk filmi üzerinden yaşanan kriz, ikinci ise Riyad’da düzenlenen Süper Kupa krizi… İki olayın birbiri ile stratejik pek çok ortak noktası bulunuyor. Peki perde arkasındaki amaç tam olarak ne?

Geçtiğimiz aylarda Atatürk filmiyle ilgili çeşitli söylentiler ortaya atılmış, bu söylentilerden bazıları FETÖ ve Ermeni lobileriyle ilgili olmuştu. Disney platformunun yapımı yayınlamama kararı alması ticari mi yoksa stratejik bir karar mıydı hala tartışılırken olayın perde arkasından çarpıcı gerçekler çıktı.

“Atatürk 1881 – 1919” filminin de yapımcısı olan Saner Ayar’ın şirketi olan O3 Medya’nın yüzde 51’lik hissesinin Dubai menşeili MBC Grubu’na ait olması kafalarda soru işareti oluşturdu.

Saner Ayar

Atatürk filmiyle birlikte gelinen süreçte uygulanan ambargonun ardından Türk futbolu da nasibini aldı. Oluşturulan suni gündem Türk – Arap ilişkilerini olumsuz etkiledi.

Görülüyor ki sinema ve spor üzerinden suni gündemler yaratılarak bir amaç hedefleniyor. Ortaya çıkan tabloda iki ırkı karşı karşıya getirmeye çalışmak son derece kötü niyetli bir yaklaşım.

Atatürk filminin yapım ortağı Araplar olduğuna göre spor üzerinden bir tartışma yaratılmaya çalışıldığı da aşikar. Amaç ülkeler arası sorun çıkartmak ve muhalefete malzeme yaratmak olarak değerlendiriliyor. Bu konunun sorumlularının araştırılması bekleniyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu