Bülent Ersoy Mustafa Keser'e Tazminat Davası Açıyor -
MüzikMüzik Haber

Bülent Ersoy Mustafa Keser’e Tazminat Davası Açıyor

Ses sanatçısı ve yazar Onur Akay, Bülent Ersoy'un Mustafa Keser'e tazminat davası açacağını duyurdu.

Akay, ayrıca Mustafa Keser’in gerçek ‘Diva’ olarak gösterdiği isimlerden Gönül Yazar’a ve Türkiye’nin ‘A’ grubu müzisyenlerine, Keser’in açıklamalarını sordu. ‘A’ grubu müzisyenler başta olmak üzere, çok sayıda müzisyen Ersoy’a sosyal medyada boykot kampanyası başlatıyor.

Ses sanatçısı ve yazar Onur Akay, Bülent Ersoy’un Mustafa Keser’e tazminat davası açacağını duyurdu. Akay, ayrıca Mustafa Keser’in gerçek ‘Diva’ olarak gösterdiği isimlerden Gönül Yazar’a ve Türkiye’nin ‘A’ grubu müzisyenlerine, Keser’in açıklamalarını sordu. ‘A’ grubu müzisyenler başta olmak üzere, çok sayıda müzisyen Ersoy’a sosyal medyada boykot kampanyası başlatıyor.

Gönül Yazar’dan Mustafa Keser’e Teşekkür

Ayrıca Mustafa Keser’in gerçek ‘Diva’ olarak gösterdiği isimlerden ünlü sanatçı Gönül Yazar da Onur Akay’a konuştu. Yazar, “Mustafa Keser sağolsun, eksik olmasın. Musiki repertuarı çok zengin bir müzik adamıdır. Kimse onun eline su dökemez. Musikiyi bu kadar iyi bilen, detone olmayan bir müzik adamının söylemesi beni onore etti. Herkes de ona hak verecektir, bilmeyen de Mustafa Keser’in açıklaması ile öğrenmiş oldu. Maria Callas bir numaralı dünya divasıydı. Türklerden ise Leyla Gencer asıl divadır.” ifadelerini kullanarak, ‘Diva’ tartışması başlatacak açıklamalarda bulundu.

Müzisyenler Bülent Ersoy’a Boykot Başlatıyor

Onur Akay yazısında şöyle devam etti: “Mustafa Keser YouTube kanalında Bülent Ersoy’la ilgili yaptığı açıklamalarda, magazinci ve gazetecilere de seslenmişti. Keser, Bülent Hanım için, ‘Türkiye’de bugüne kadar kendisine eşlik etmiş müzisyenlerden bir kaçına sorun lütfen. Gidin araştırın magazinciler, gazeteci arkadaşlar.

Bülent Ersoy’u seven ve beğenen bir tek arkadaşa rastlayamazsınız.’ dedi. Bende Bülent Ersoy’la çalışmış, hatta Mustafa Keser’le son televizyon programında bile yer almış ‘A’ grubu müzisyenlere sordum. Türkiye’nin en önemli müzisyenlerinin %100’ü Mustafa Keser’in yanında, destekliyor ve Bülent Hanım’la çalışmak istemiyor. Ayrıca müzisyenler örgütlenerek, sosyal medyada Bülent Ersoy’a karşı boykot kampanyası başlatmaya hazırlanıyor.

Bize yapılanlar kaprisin dışında hakaret boyutlarında diyen müzisyenler, ‘Mustafa Keser’in Bülent Ersoy’la ilgili yaptığı açıklamalar, biz müzisyenlerin bu zamana kadar dile getiremediği bu konular, bizler için de bir ayna olmuştur. Biz müzisyenler Bülent Ersoy’a eşlik etmek istemiyoruz.’ diyorlar ve sosyal medya adreslerinden bunu duyurmaya hazırlanıyorlar.”

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)