MüzikMüzik Haber

CHP’den Müzik Yasağını Kaldırmak İçin Garantörlük Talebi Geldi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya çağrıda bulunarak CHP garantörlüğünde bir araya gelinerek müzik yasağının kaldırılmasını talep etti. 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya çağrıda bulunarak CHP garantörlüğünde bir araya gelinerek müzik yasağının kaldırılmasını talep etti.

Pandemi gerekçesiyle hala devam eden müzik yasaklarına sanatçılardan ve siyasi isimlerden tepki gelmeye devam ediyor. Süleyman Soylu konu hakkında açıklama yaparak, “Bütün bunları Sağlık Bakanımız ve Kültür ve Turizm Bakanımız ile değerlendireceğiz” demişti. Ancak hala yasak ile ilgili yeni bir düzenleme gelmedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, yaptığı konuşmada duruma tepkisini göstererek şu sözleri kurdu: “Aradan bir ay geçti ancak üç bakan bir araya gelemedi. CHP olarak biz üç bakanı bir araya getirmeye talibiz. CHP garantörlüğünde bir araya gelin ve müzik yasağını kaldırın” çağrısı yaptı. Bu yasağın kültür-sanat hayatı kadar turizme de darbe vurduğunu vurgulayan İlgezdi, “Siz bu yasakla günlük kazanan insanları açlığa, yokluğa mahkûm ediyorsunuz. Pandemide müzisyenlere ciddi bir desteğiniz olmadı, bari yaralarına tuz dökmeyin”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu