Emir Can İğrek Tartışmalara Son Noktayı Koydu -
Müzik Haber

Emir Can İğrek Tartışmalara Son Noktayı Koydu

Emircan İğrek 'Ali Cabbar' isimli yeni şarkısının 1975 yılında yayınlanan 'Beş Milyoncuk Borç Verir Misin?' isimli filmden çalıntı olduğu iddiasıyla ilgili açıklama yaptı.

Çıktığı günden beri hem melodisiyle hem de hikayesiyle çok konuşulan ve gündem olan şarkıcı Emircan İğrek’in Ali Cabbar şarkısı çalıntı olduğu iddiaları ile gündemdeydi.

Şarkıcı Emir Can İğrek’in ‘Parti İptal’ albümündeki ‘Ali Cabbar’ isimli şarkısının 1975 tarihli Zeki Alasya ve Metin Akpınar’ın ‘Beş Milyoncuk Borç Verir Misin?’ filminin müziğiyle aynı olduğu iddia edilmişti.

İğrek, söz konusu iddiayla ilgili Twitter hesabından; “8 senelik şu mütevazı kariyer geçmişimde hiçbir şarkım çalıntı değildir. İddiası olan dava açıp uzmanlara sorabilir. Her notamın her sözümün altına imzamı atarım. Daha çok çalışarak yıllarca bu ligde tertemiz bir şekilde top koşturacağız.” dedi.

“MERDİVEN MELODİLER BENZERLİK HİSSİ YARATABİLİR”

İğrek şarkılar arasındaki benzerlik olabileceğine vurgu yaptı. İğrek açıklamasında; “9/8 ritim kalıbında ve halk müziği formunda olduğu için, merdiven melodiler benzerlik hissi yaratabilir. Burada da 2-3 saniyelik bir merdiven melodisi andırıyor sadece.” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)