Müzikonair Hakkı Bulut: “Arabesk Deyince Akla İlk Hakkı Bulut Gelir, Arabeskin Babası Benim” | Müzikonair
MüzikMüzik Haber

Hakkı Bulut: “Arabesk Deyince Akla İlk Hakkı Bulut Gelir, Arabeskin Babası Benim”

Hakkı Bulut, verdiği röportajda arabesk müzik hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı.

Arabesk müziğin başarılı ismi Hakkı Bulut, Posta Gazetesi’ne verdiği röportajda müziği ve hayatı hakkında açıklamalarda bulundu. Hakkı Bulut, Fazıl Say’a olan kırgınlığından, diğer arabesk sanatçılarla olan ilişkisinden de bahsetti.

Benimle Birlikte Müzik Dünyası Sarsıldı

Hakkı Bulut, arabesk müziği ve müzik piyasasındaki etkisini şu sözlerle anlattı: “Arabesk deyince akla ilk Hakkı Bulut gelir, arabeskin babası benim. Ben müzik yaparken arabesk diye bir kelime yoktu. Benimle birlikte müzik dünyası sarsıldı. Herkes beni dinlemeye başladı. Bu müzik böyle yükselince, beni kıskanıp çekemeyenler, menfaatleri sarsılanlar arabesk kelimesiyle, kendini elit zannedenler bizi küçümsemeye başladılar. Küçük düşürmek istediler.”

Selçuk Ural’a Cevap Vermeye Değmez

Selçuk Ural geçtiğimiz günlerde Müslüm Gürses ve Ferdi Tayfur şarkılarını dinleyenlerin kıro olduğunu söylemişti. Hakkı Bulut’a bu konu sorulduğunda Hakkı Bulut şu sözlerle yanıt verdi:
“Rahmetli Müslüm Gürses’le jilet konusunda tartışmıştım. O da bunu istemiyordu aslında. Benim dinleyicilerim kültürlüdür. Kendilerini jiletledikleri filan yok. Bu kendini jiletleme çok eskilerden beri var ancak bunu arabeskle bütünleştirdiler. Ben toplumun kanayan yaralarını anlatıyorum. Alemdağ cezaevinde işkence bile görmüşüm ben. Yeri geldi gecekonduda yaşayanların dramını anlattım, yeri geldi kaybolan bir çocuğu anlattım. Selçuk Ural’ın bu sözlerinden sonra televizyoncular beni aradı, görüş istedi ama ben cevap vermeye gerek görmedim. Değmez! Ama Fazıl Say bana zulmetti, ona hakkımı helal etmiyorum. ”

Fazıl Say Beni Ağlattı

Konu Fazıl Say’dan açılınca Hakkı Bulut, Fazıl Say’ın onu neden üzdüğünü açıkladı.
“Arabesk dinleyenler vatan hainidir” dedi. Ona bile kötü bir cevap vermedim ben. Sırf çocuğu üzülmesin diye… Genç bir kızı var. Beni ağlattı ama onu yine de kötülemedim. Yaraladı beni.”

Hakkı Bulut’a özür diledi mi diye sorulduğunda ise Hakkı Bulut “O kabiliyette biri değil o. Sanatçı dediğin mütevazı olur. Onun yaşantısı da sanatı da bana uymaz. Onun sanatını bu ülkede 50 kişi yapıyor. Dünya çapında bir sanatçı değil o. Onun yaptığı işi 14 yaşındaki Koreli çocuk bile yaptı. Kalkıp da bu ülkenin insanlarına “Vatan haini” demesi çok kötü. ” ifadelerini kullandı.

Müslüm Gürsel, Ferdi Tayfur Benden Aşağıdalar

Hakkı Bulut “Onlar benden sonra geldiler. Kıyaslama yapmak istemem ama Orhan Gencebay, Ferdi Tayfur, Müslüm Gürses benden daha aşağıdalar. Onların çevresi çok geniş. Onların etkisiyle farklı farklı işler yapma avantajları oldu. Ben 17 film çevirdim, benim filmlerimden bahsetmedi bile basın. İncindim, kırıldım, belli etmedim. Bazı sanatçılar benim şarkılarımla ödüller aldı ama benim adımdan bahsetmediler bile. Bana çok darbe vurdular.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Posta

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)