'Haram' Diyerek Festivallerin Yasaklanması İstendi! -
MüzikMüzik HaberVitrin

‘Haram’ Diyerek Festivallerin Yasaklanması İstendi!

MÜSİAD ve TÜGVA'nın da İçinde Bulunduğu 25 Kuruluş 'Haram' Diyerek Festivallerin Yasaklanmasını İstedi!

Müziğe uygulanan ambargo özellikle Covid sürecinden sonra daha da arttı. Bu durum festivallerin yasaklanmasından tutun da müziğin mekanlarda belli bir saate kadar çalınmasına izin verilemeye kadar, konser iptallerinden bazı şarkıcıların belediyelerle konserlerinin iptal olmasına kadar genişledi…

Bir şok karar da MÜSİAD ve TÜGVA’dan geldi. Aralarında MÜSİAD, İHH, İlim Yayma Cemiyeti’nin de yer aldığı Balıkesir Sivil Toplum Platformu, şehirdeki festivaller hakkında ‘haram’ diyerek yasaklama talep etti.

Özellikle festivallere uygulanan bu yasaklama talepleri giderek artıyor. 2022 yılında iptal edilen Anadolu Fest etkinliği ile başladı. ODTÜ Uluslararası Bahar Şenliği,  Zeytinli Rock Festivali ve MilyonFest gibi büyük etkinliklerin yasaklanması sosyal medyada büyük ses getirmişti.

Şimdi de MÜSİAD ve TÜGVA gibi İçinde 25 kuruluşun yer aldığı Balıkesir Sivil Toplum Platformu tarafından yayınlanan bildiri gündeme bomba gibi düştü. Yaz sezonu gelip çatınca hazırlıkları hızlanan festivallerin yasaklanmasını istedi.

Yapılan bildiride başta Balıkesir olmak üzere Türkiye’nin tamamında düzenlenen etkinliklerin iptali istendi. ‘Gençleri gayri ahlaki haram ilişkilere”, ‘içkiye’  yönlendirildiği iddia edilen festivallerin ‘Türkiye Yüzyılına zarar verdiği’ de belirtildi.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)