RadyoYerel

İmamoğlu’nu Hedef Alınca, İşten Çıkarıldı

Seçim öncesi İBB çalışanları adına Ekrem İmamoğlu’nu hedef alan açıklama metnini okuyan İBB Trafik Radyosu Kordinatörü Murat Kazanasmaz’ın görevine son verildi.

23 Haziran İBB Başkanlığı seçimleri öncesinde, İBB çalışanları adına Ekrem İmamoğlu’nu hedef alan bir açıklama metnini okuyan, İBB’de trafik uzmanı Murat Kazanasmaz’ın görevine son verildi. Kazanasmaz İBB Trafik Radyosu Koordinatörü olarak görev yapıyordu.

Bir grup İBB çalışanı, 23 Haziran’da yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinden iki hafta önce İBB binası önünde Ekrem İmamoğlu karşıtı eylem düzenlemiş, İmamoğlu’nun israfa ilişkin söylemlerine karşı çıkan konuşmayı Murat Kazanasmaz yapmıştı. Açıklamada “İstanbulumuz için yıllardır kaynakları etkin ve verimli kullanarak yapılan yüzlerce hizmet ve faaliyeti bir algı operasyonu ile ‘israf’ kavramına sıkıştırma ‘insafsızlığı’ gösterenleri kınıyoruz” denilerek Ekrem imamoğlu hedef alınmıştı.

Sözcü’ye konuşan ve işten çıkarmanın kendisine tebliğ edildiğini belirten Kazanasmaz “Olması gereken süreç işledi. İşten çıkarılmayı bekliyordum. Şaşırmadım.” dedi.

“BANA VERİLEN METNİ OKUDUM”

Kazanasmaz “İmamoğlu yönetimine kırgın mısınız?” sorusuna “Kırgınlıktan ziyade 23 yıldır verilen bir emek var ortada. O anlamda kimseye kırgın değilim. Bu kararı bekliyordum. Ben siyasete hiçbir zaman bulaşmadım. Bundan sonra da bulaşmayacağım” yorumunda bulundu.

Yapılan açıklama ile ilgili “Ben sadece o gün bana verilen metni okudum” diyerek kendisini savunan Kazanasmaz, “Biz zaten Medya AŞ olarak belediyenin organizasyonlarında çağrılıp görev alırız. O gün de öyle oldu. Çağırdılar ve metni okumamı istediler” diye konuştu.

İMAMOĞLU “KİMSEYE KİNİM YOK” DEMİŞTİ

Ekrem İmamoğlu, kendisini hedef alan açıklama ve açıklamayı yapanlarla ilgili, “Benim hiçkimseye bir kinim yok. Olamaz da. İstanbul’a dair hayallerim var, bir an önce görevimin başına geçip bu hayalleri gerçekleştirmek istiyorum. Şunu işten çıkarayım, bunu kovayım böyle şeyler aklımın ucundan bile geçmez benim. Tüm çalışan kardeşlerim şunu bilsin, ekmeğinin peşinde koşan, bulunduğu yere bileğinin hakkıyla gelmiş, iş ahlakı ve hukukuna uygun davranan herkesin başımın üstünde yeri var” demişti.

Kaynak: Evrensel

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu