MüzikMüzik Haber

İzel: Türkiye’ye Gerçek Dans Müziğini Ben Getirdim

Armağan Çağlayan'ın YouTube'da yayımlanan programına konuk olan İzel müzik camiasında yeni bir polemik başlatacak açıklamalarda bulundu.

Armağan Çağlayan’ın YouTube 196Sekiz kanalında yayımlanan Dur Bi’ Dinle isimli programına İzel konuk oldu. Yaşam öyküsü ve müzikal yolculuğu ile ilgili belgeselini yorumlayan ve merak edilen soruları yanıtlayan İzel çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İzel’in en dikkat çeken açıklamalarından biri de ”Türkiye’ye gerçek dans müziğini ben getirdim” oldu. Birbirinden farklı soundlardaki albümlerini değerlendiren İzel konuşmasının bir bölümünde ”Çok mütevazice bir söylem olmayacak ama ben Türkiye’ye gerçek dans müziğini ve dansı getiren ilk kişiyim. Yonca Evcimik ve Hakan Peker ne olacak diyeceksiniz ama onlar öncesinde dansçıydı sonra şarkıcılığa geçtiler. Ben dans etmeye başlamadan önce kimsenin sahnesinde dansçı yoktu kimse dans etmiyordu. Ben 8 saat dans ediyordum.” dedi.

Çelik’e Küstüm

Öte yandan İzel, Çelik’in katıldığı bir programda hakkında söylediklerine çok bozulduğunu aktardı. İzel-Çelik-Ercan zamanlarını anlatan ünlü şarkıcı, Çelik’e dargın olduğuna dair şu sözleri kaydetti;

”Programda iş disiplinimi hedef alan ‘Söz verir gelmez’ gibi şeyler söylemesine çok bozuldum. Mevzu benim ekmeğimle oynama kısmına gelince darıldık. Sonra hatasını anladı bana şarkı verdi. Sonra bir gün telefonlarına bakmıyorum diye bir mesaj yazmış.. Sen 30 küsür yıldır bunları nasıl tuttun? O kadar güçlü bir hafızası var, zeki kültürlü… Çelik benim 30 yıllık arkadaşım. O kadar yıl bunları biriktirdin bana oynadın mı, yoksa darılmayayım diye mi söylemedin? Okuyunca şok geçirdim. Bir daha görüşmedim. Çelik ile konuşmuyorum. Şimdi karşıma çıksa boynuna sarılırım belki ama çok kalbimi kırdı.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu