MüzikMüzik Haber

Kovid-19 Salgını İçin Küresel Acil Durum Sona Erdi! Müzik Yasağı Sürüyor, Sanatçılar Tepkili…

Dünya Sağlık Örgütü'nün Kovid-19 salgını için ‘küresel sağlık acil durumun sona erdiğini’ duyurmasının ardından canlı müzik yasağı yeniden gündeme geldi.

Pandemi sürecinde gece yarısı itibarıyla başlatılan müzik yasağı birçok vatandaşın ve müzik camiasının gündemindeydi. Önceki gün Dünya Sağlık Örgütü’nün Kovid-19 salgını için ‘küresel sağlık acil durumun sona erdiğini’ duyurmasının ardından canlı müzik yasağı yeniden gündeme geldi.

Cenk Eren ve Şanışer sosyal medya aracılığıyla müzik yasağına ilişkin tepkilerini dile getirdi. Devletin resmi makamlarına seslenen ünlü şarkıcı ”Acaba ne zaman kaldırılacak bu yasak? Ya da artık böyle mi devam edecek?” dedi.

Şanışer ise müzik yasağının uzatılmasına dair bir paylaşımı alıntılayarak ”Şeriat böyle yavaş yavaş geliyor işte arkadaşlar. Neyse ki haftaya gidiyorlar” ifadelerini içeren bir tweet attı.

Türkiye’de koronavirüs pandemisinin başladığı 2020 yılının bahar aylarında eğlence mekanlarına bir dizi yasak getirilmiş, ardından 24.00 itibariyle canlı müzik yasağı başlamıştı. Bir süre sonra İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelgeyle canlı müzik yasağı 01.00’a kadar uzatılmıştı.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu