MüzikMüzik Haber

MaNga Grubuna Kadın DJ Aranıyor!

Şu sıralar 20.yıl konserleri veren alternatif rock grubu MaNga Milliyet'ten Ali Eyüboğlu'na röportaj verdi. Grup üyeleri, bu yıl 20.yılını kutlayan MaNga'ya kadın DJ aradıklarını ilan etti.

Şu sıralar 20.yıl konserleri veren alternatif rock grubu MaNga Milliyet’ten Ali Eyüboğlu’na röportaj verdi. Grup üyeleri Ferman Akgül, Yağmur Sarıgül, Cem Bahtiyar ve Özgür Can Öney bu yıl 20.yılını kutlayan MaNga’ya kadın DJ aradıklarını ilan etti.

Ali Eyüboğlu’nun ”Aranızda niye hiç kadın yok?” sorusuna yanıt veren Ferman Akgül, zaman zaman konuyu gündeme getirdiklerini belirterek gruba kadın konser DJ’i aradıklarını söyledi.

İşte röportajın ilgili kısmı;

Yağmur S.:  Valla bu soruyu biz de sıkça kendimize soruyoruz. Hatta daha bugün, buraya gelmeden önce konuştuk.

Ferman A.:  Türkiye’de kadın rock grup elemanı bulmak hiç kolay değil. Aynı ülkede 90’lı yıllarda kadın rock grupları vardı, oradan nice solistler çıktı.

Ferman A.:  Ama hâlâ bu konuda Türkiye’de kıtlık olduğu kanaatindeyim.

Cem B.:  Solist bulunuyor ama enstrümanist kolay kolay bulunmuyor.

Ferman A.:  Bireysel olarak müzisyen çok var ama grup elemanı olmak çok başka bir şey. Bizim müziğimiz de klasik rock olmadığı için prensiplerimiz ve disiplinimiz de çok farklı. Çalış şeklimiz, beste yapış biçimimiz çok farklı. Bazı konserlere DJ’le çıkma ihtiyacı duyuyoruz. Keşke bir kadın DJ olsa da bize eşlik etse diyoruz. Denemelerimiz de oldu ama ilerleyemedik. Öyle bir eksiğimiz var.

 Bunu şu yüzden de istiyoruz. Dinleyicilerimizin yüzde 60-70’i kadın seyirci ve gençler. Grupta genç bir kadının olması onlar için güzel özdeşleşim kurma aracı olabilir.

Ferman A.:  Bu röportaj aracılığıyla bir çağrı yapalım. maNga grubuna kadın DJ arıyoruz.

Kaynak
Milliyet | Ali Eyüboğlu
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu