Müzikonair MESAM ve MSG Yarışı Bitti: Tek Yürek Tek Yumruk Olduk! | Müzikonair
MüzikMüzik HaberVitrin

MESAM ve MSG Yarışı Bitti: Tek Yürek Tek Yumruk Olduk!

Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği (MESAM), kuruluşunun 35’inci yılını bir balo ve ödül töreniyle kutladı.

Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği (MESAM), kuruluşunun 35’inci yılını bir balo ve ödül töreniyle kutladı. İstanbul Grand Cevahir Otel’deki gecede MESAM, ilk kez ‘Başarı’, ‘Onur’ ve ‘35. Yıl’ ödülleri dağıttı.

Ali Eyüboğlu, MESAM-MSG Savaşı Bitti isimli köşe yazısında katıldığı törene dair izlenimlerini aktardı.

‘İki Başkan Olarak El Ele Verdik’

MESAM Başkanı Recep Ergül, yaptığı açılış konuşmasında, yönetim kurulunda görev yaptıkları sürede meslek örgütünde yıllardır süren iç savaşa ve üyeler arasındaki hizipleşmeye son verdiklerini söyledi. MESAM Başkanı Ergül, ilerleyen dakikalarda ‘Önemli bir açıklama yapmak için’ MSG Başkanı Ferhat Göçer’le sahneye çıktı ve şunları söyledi:

“MESAM ve MSG, yıllardır birbirleriyle yarış içindeydi. Egolarından sıyrılmış iki başkan olarak, el ele verdik. İki kurumun düşman olmasının çok büyük acılarını yaşadık. İhraç edildik, gelirlerimiz ciddi ölçüde düştü, kamuoyunda saygınlığımız zedelendi. Artık çok mutluyuz. MESAM ve MSG’nin tüzel kişilikleri ayrı ayrı devam etse de tek yürek, tek yumruk olduk.”

Ergül’ün, MESAM–MSG İş birliği anısına ödül verdiği Göçer ise şöyle konuştu:

“Yıllarca bu ayrılıktan kaynaklanan çok ciddi kan kayıpları yaşadık. Birbirimize düşmekten, var olan haklarımızı savunmakta eksik kaldık. Bu yolculuğa çıkarken birbirimize ne olursa olsun birlikte hareket etme sözü verdik. Kaybolan haklarımızı alabilmek için sonuna kadar birlikte mücadele etmeye kararlıyız.”

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)