Ne İzlesem Derdine YouTube'dan Yapay Zeka Desteği! -
GündemSosyalSosyal MedyaVitrin

Ne İzlesem Derdine YouTube’dan Yapay Zeka Desteği!

Yapay zeka son dönemlerde hayatımızın kaçınılmazlarından... Uygulamalar yapay zeka desteği almaya devam ediyor. Bunlardan biri de YouTube....

Yapay zeka özellikle son 3 yıldır yoğun bir şekilde hayatımızda. Metin yazımından tasarım yapımına müzik bestelemeye kadar birçok alanda kullanılıyor.

Dünyanın en çok kullanılan video platformu YouTube da yapay zeka ile çalışmalarına devam ediyor. YouTube yaptığı açıklamada yapay zeka tarafından oluşturulan video özetlerini test edildiğini ifade etti.  İlk aşamada İngilizce altyazılardan beslenecek bu özellik, videoya dair kısa bir bakış sunacak.

YouTube’un açıklamasına göre birincil amaç, kullanıcıların hangi videoyu izleyip izlemeyeceğine yönelik daha doğru karar vermesi. Yani kullanıcılar, videoya tıklamadan önce ilgi alanlarıyla alakalı olup olmadığını görebilecek. Özetler, hem video sayfalarında hem de arama sonuçlarında görünecek.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)