Müzikonair Nevşehir Radyo Mega’dan Batuhan Altunbaş Müzikonair’a Konuştu: Hayalin Yoksa Radyoculuk Yapma | Müzikonair
Radyocu RöportajlarıRöportajlar

Nevşehir Radyo Mega’dan Batuhan Altunbaş Müzikonair’a Konuştu: Hayalin Yoksa Radyoculuk Yapma

Türkiye'nin en geniş dinleyici kitlelerinden birine sahip olan Nevşehir Radyo Mega'nın radyo programcısı Batuhan Altunbaş ile radyo ve sektöre yönelik konuştuk.

Merhaba Müzikonair’a hoş geldiniz. Öncelikle Nevşehir Radyo Mega olarak sizleri daha yakından tanımak isteriz. Neler söylemek istersiniz?

Hoşbulduk. Nevşehir Radyo Mega olarak Nevşehir bölgesinde pop ağırlıklı yayın yapan bir yerel radyoyuz. Güzel ilimizin genelinde yayın yapan ve yenilikçi yayın kalitesiyle en beğenilen şarkıları buluşturuyoruz. Yayıncı kadromuz ile birbirinden değerli arkadaşlarımızla sevgili Tülay Çallı’nın yayın yönetmenliği ile yayınlarımıza yön veriyoruz.

İçinde bulunduğumuz Covid 19 süreci işinizi ve kişisel yaşamınızı nasıl etkiledi?

Aslında covid-19 başlangıcında bir süre kendi yayınlarımı durdurma kararı almıştım. Ancak 1 hafta sonrasında bunun yanlış olduğunu düşünerek yayınlara devam ettim. O dönemde yayın yaptığım radyoda sanatçılarımızı covid-19’dan dolayı işlerin durmasıyla birçok kişiyi konuk ettim. Aslında çalışarak geçti. Kişisel yaşantım için ise biraz daha dikkatli olarak işimize devam ettik.

Radyolara İlgi Arttı

Pandemi dönemiyle birlikte dijital sektörün yaygınlaşmasıyla sizce radyolara olan ilgi azalarak yerini sosyal medyaya mı bıraktı?

Aslında radyolara ilgi arttığını düşünüyorum. Çünkü o dönemde dinleyicilerimizin birçoğu evdeydi ve yapmak istediklerini eskileri özlem duydular. Bu durumda radyo işin içine girdi. Gün içinde işyerinde veya araçlarda dinlenirken radyo bir anda evlerde dinlenmeye başladı ve bu sektör için daha iyi oldu. Yayıncılar açısından ise dijital yayıncılar ve yayınları hiç benimseyemeyen radyocular ve radyolar bu dönemde hep dijital üzerinden yayın yaptılar ve devam ediyorlar. Bu nedenle sosyal medyayı da iyi kullanarak bu dönem güzel geçti diyebiliriz.

Nevşehir Radyo Mega olarak başka ne gibi çalışmalarınız var. Televizyon sektöründe de yer almayı düşünüyor musunuz?

Şu anlık radyo sektöründe devamlılığı sağlamak istiyoruz. Güzel projelerimiz inşallah olacaktır. Sosyal medya hesaplarımızdan bizleri takip edebilirler.

Radyonuzda ne tarz programlara yer veriyorsunuz ve nasıl bir içeriğiniz var biraz bahsedebilir misiniz?

Genellikle hareketli pop yayınımız var ama slow ve şiir tarzında da programlarımız mevcut. Dinleyen her kesime hitap eden yayınlarımız var.

Hayalin Yoksa Radyoculuk Yapma

Türkiye’deki radyoculuk sektörünü nasıl değerlendiriyorsunuz?

Aslında radyoculuk sektörü ile ilgili çok söylenecek söz var. Ben bu mesleğe bir söz ile başladım. “Hayalin Yoksa Radyoculuk Yapma” bu söz benim hep felsefem olmuştur. Hayal kurmadan bir şey olmaz. Hayal hep önde gider. O yüzden de radyoculuk sektörü aslında biraz şu dönemde güzel gibi gözükse de sorunlar oluyor. Özellikle yerel radyolar can çekişiyor. Ulusal radyolara nazaran daha çok sıkıntılar yaşıyor.

Röportajımıza katılarak bize zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Son olarak Müzikonair okuyucularına neler söylemek istersiniz?

Beni konuk ettiğiniz için ben teşekkür ederim. Müzikonair iyi ki var. Müzik sektörünün nabzı kesinlikle burada. Takip etmeye devam etsinler.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu