MüzikMüzik Haber

Niyazi Koyuncu: Konserim Pendik Belediyesi Tarafından Engellendi

Niyazi Koyuncu konserinin Pendik Belediyesi tarafından engellendiğini söyledi.

Niyazi Koyuncu konserinin Pendik Belediyesi tarafından engellendiğini söyledi. Merhum sanatçı Kazım Koyuncu’nun müzisyen kardeşi Niyazi Koyuncu, Pendik’te düzenleyeceği konserin 2 gün kala AKP’li Pendik Belediyesi tarafından engellendiğini öne sürdü.

Konuyla ilgili açıklama yapan Koyuncu, ”Pendik Halk Eğitim Merkezi’nin 25.05.2022 tarihinde Sahil Meydanı’nda düzenleyeceği etkinlikte sahne almam Pendik Belediye Başkanlığı tarafından engellenmiştir. Belediye, iptal gerekçesi olarak kurumlarının ‘değer yargılarını ve görüşlerini’ paylaşmayan bir müzisyenin, Pendik meydanlarında konser yapmasına müsaade edilemeyeceğini sunmuştur. Tüm yasaklara ve ötekileştirme çabalarına rağmen şarkılarımızı hep birlikte ve daha gür söylemeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Pendik Belediyesi ise yaptığı açıklamada şunları belirtti;

Pendik Belediyesi’nin; müzisyen Niyazi Koyuncu’nun Pendik meydanlarında konser icrasını yasakladığı yönündeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır. İptalinden sonra haberdar olduğumuz konser, Pendik Halk Eğitim Merkezi tarafından programlanmış, yine aynı merkez tarafından iptal edilmiştir. Konserin organizasyonu ya da iptal edilmesinde Pendik Belediyesi’nin hiçbir dahli yoktur. Müzisyenin iddiası tümüyle asılsızdır.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu