Müzikonair Olay Kimlikte | Müzikonair
Köşe Yazıları

Olay Kimlikte

ragga_oktay_yazar-banner

Herkes kimlik numarasiyla twitter facebook instagram gibi sitelerden gercek hesap alma mecburiyetinde birakilsaydi, bukadar küfür ve trollenme olmazdi. Guvenlik daha iyi olur, sahte takipçiler, izlenme, beğeniler ve yorumlar olmazdı. Tehdit ve küfür edenler aninda yakalanirdi. Adamin 500 bin takipçisi var ama 2 kişi retweet ediyor, dolaysiyla retweet de satin aliyor. Adamin sarkisi 50 milyon kere izlenmis ama sarkiyi kimse bilmiyor. Adama ana avrat küfür ediyorlar ama kim oldugu belli degil. Nefret ettiğin biri mi var? Ver 500 tl, adami gündeme sok ve yerle bir et. Ah bukadar mi zavalli duruma düştünüz. Daha da üzücü olan: Bu takipçi sayisina aldanip, bu insanlara inananlar var. Adaletin olmadigi yerde haksizlik çoğalır, insanlik azalir, ego, kıskançlık ve kötü niyet tavan yapar. Sanat’ta da kalite düşer.

Tabiki bu herkes için geçerli değil, yüzde 95’den bahsediyorum. Zaten o güçlü yüzde 5 olmasaydi bugün iyicene bitmiştik.

1. Twitterda Paranla artik takipçi almayi gectim, retweet satin aliyorsun. Oda yetmiyormus gibi yorum satin alabiliyorsun

2. Instagramda farkli degil. Paranla takipci ,begeni ve yorum satin alabiliyorsun. Yani kendi kendini beğenip kendi kendine yorum yapiyorsun.

3. Youtube artik inandirilicigini iyicene kaybetmis durumda. Izlenmelerin yuzde 95 i sahte.

Asıl baki kalan kendimizi güvenimizdir. Senin gerçek takipçi sayın, seni gerçek hayatta sevip sayandır. Senin gerçek izlenmen yada begenilmen, insanlarin kalbindedir.

Çiksin bu kimlik kanunu bakin nekadar gülüp eğleniyoruz. Kaçtane sözde kral çiplak kaliyor. Kaçtane klavye delikanlilari ortadan kayboluyor. Kaçtane sözde sanat yapanlar asıl mesleklerine dönüyorlar.

Ragga Oktay | MüzikOnair 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu