Müzikonair Pink Floyd, Müzik Hakları İçin 400 Milyon Sterlin İstiyor | Müzikonair
MüzikMüzik Haber

Pink Floyd, Müzik Hakları İçin 400 Milyon Sterlin İstiyor

Pink Floyd'un müzik kataloğunun haklarını satın almak için Warner Music Group ve BMG rekabet ediyordu. Grubun şarkılarının hakları için 400 milyon sterlin, yani yaklaşık 8,5 milyar lira istediği belirtildi.

Yabancı sitelerde yer alan haberlere göre Pink Floyd’un müzik kataloğunun haklarını satın almak için Warner Music Group ve BMG rekabet ediyordu. Grubun şarkılarının hakları için yarıştığı ve 500 milyon dolara kadar yüksek teklifler yapıldığı söylenmişti.

Bruce Springsteen şarkı haklarını 500 milyon dolara satarken, Bob Dylan için 400 milyon dolar, Sting için 300 milyon dolar ve David Bowie için 250 milyon dolara varan anlaşmalar yapılmıştı. Tüm zamanların en rekor anlaşmasının ise Pink Floyd ile yapılması bekleniyor.

Şu zamana kadar dünya çapında 250 milyon plak satan grubun şarkılarının hakları için 400 milyon sterlin, yani yaklaşık 8,5 milyar lira istediği belirtildi. Pink Floyd’un telif hakları için rekabete Warner Music Group ve BMG’in yanı sıra Sony Music ve Primary Wave şirketleri de katıldı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu