Rafet El Roman'a 20 Bin Euro Tazminat Cezası Şoku -
MüzikMüzik HaberVitrin

Rafet El Roman’a 20 Bin Euro Tazminat Cezası Şoku

Söz yazarı Kerim Neşe Büyükarslan, Rafet El Roman'a sözleşmeye aykırı davrandığı gerekçesiyle dava açmıştı. Dava sonucu şarkıcı 20 bin Euro tazminat cezasına çarptırıldı. 

Söz yazarı Kerim Neşe Büyükarslan, Rafet El Roman’a sözleşmeye aykırı davrandığı gerekçesiyle dava açmıştı. Dava sonucu şarkıcı 20 bin Euro tazminat cezasına çarptırıldı.

Kerim Neşe Büyükarslan, Rafet El Roman’ın ortağı olduğu RER Müzik Yapım ve El Roman Müzik Yapım şirketleriyle beste için sözleşme imzalamıştı. Büyükarslan, kendisine ait üç şarkı ve bir maxi single için Emre Grafson Müzik ile anlaştığını ancak şarkıların El Roman Müzik’ten çıktığını öne sürdü. Ayrıca ‘Yadigar’ ve ‘Lügat’ isimli şarkılarına da düşük teknolojili klip çekildiğini söyledi.

Mahkeme yazdığı dilekçede Büyükarslan’ı haklı bularak, “Rafet El Roman ve müzik şirketlerinin tutumu, Büyükarslan’ın yükselmesini engelleyici kötü niyetli bir tutumdur” ifadelerine yer verdi. Şarkıcının ve şirketin 20 bin Euro yani yaklaşık 315 bin TL tazminat ödemesine karar verildi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)