Spotify'a Söz Geçiremeyen Ferhat Göçer Başkanlığındaki MSG Yönetimi Organizatörlere Saldırmaya Başladı -
MüzikMüzik HaberÖzel

Spotify’a Söz Geçiremeyen Ferhat Göçer Başkanlığındaki MSG Yönetimi Organizatörlere Saldırmaya Başladı

Ferhat Göçer'in başında olduğunu müzik meslek birliği MSG Spotify'a söz geçiremeyince, yerli organizatörlere saldırmaya başladı.

Ferhat Göçer’in başında olduğunu müzik meslek birliği MSG Spotify’a söz geçiremeyince, yerli organizatörlere saldırmaya başladı.

MSG Başkanı Ferhat Göçer, göreve geldiği günden bu yana pek çok konuda eleştiri oklarının hedefi oldu. Müzik ekonomisine verdiği zararla üye sanatçıların eleştirilerine maruz kalan Ferhat Göçer, özellikle dijital platformlardan gelen telif ödemeleri konusunda tatmin edici projeler yapmamakla ve sanatçıların haklarını savunmamakla suçlanıyor.

Organizatör ve Sanatçılara Uyarı Mektubu

Spotify gibi dünya devi şirketlere söz geçiremeyen Ferhat Göçer başkanlığındaki MSG yönetimi çareyi pandemi ve deprem sonrası konser yapmaya çalışan organizatör firmalara saldırmakta buldu. Firmaların MSG tehditleri ile mücadele ettiğine dair iddialar sürerken, MSG ve MESAM tarafından İstanbul Festivali’nde sahne alan sanatçılara gönderilen bildiride, organizatör firmanın festival için lisans almadığına vurgu yaptı.

Geçtiğimiz yıl Kenan Doğulu, Sertab Erener gibi sanatçıların konserlerine kameralı baskınlar yaptıran Ferhat Göçer, yine kontrolden çıkarak, yöneticisi olduğu MSG’yi kişisel hırs ve şovlarına alet etti. Sanatçıların asıl hak kaybına uğradığı Spotify gibi platformlarla uzlaşı sağlayamayan Ferhat Göçer, organizatör ve sanatçılara uyarı mektupları gönderiyor.

İşte organizatör ve sanatçılara gönderilen o mektup;

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)