MüzikMüzik HaberVitrin

Ümit Yaşar’dan Tartışma Yaratacak Sözler: Benden Daha İyi Arabesk Okuyan Yok!

Arabesk müzik sanatçısı Ümit Yaşar verdiği bir röportajda, Müslüm Gürses, Ferdi Tayfur ve Orhan Gencebay gibi usta isimlerden sonra en iyi arabesk okuyan kişi olduğunu söyledi.

Ümit Yaşar, meslek hayatının ilk röportajını Akşam Gazetesi’nden Yasemin İlan’a verdi. Akşam TV’de yayınlanan Akşam Yıldızı adlı programa konuk olan ünlü ses sanatçısı Ümit Yaşar, ‘Müslüm Gürses, Orhan Gencebay, Ferdi Tayfur gibi usta isimlerden sonra sizin jenerasyonda Serkan Kaya, Alişan, Haktan, Nihat Doğan gibi isimler çıktı ama devamı gelmedi, neden?’ şeklindeki soruya karşılık, ‘Sizler demek yanlış olur. Ustalarımızdan sonra benim jenerasyonumda, benden daha iyi arabesk okuyan çıkmadı, en iyi okuyanlardan biriyim hatta tekim’ dedi.

‘Ben kimsenin taklidi olmadım’ diyen Ümit Yaşar, sözlerini şöyle sürdürdü: ‘Benim ekmeğimle oynayanlar oldu. Bazen çok iyi ses olman dezavantaj oluyor. Egoları çok yüksek olan abilerimiz, kardeşlerimiz var. Kendilerine rakip gördükleri isimler için birilerinin kanına girebiliyorlar ‘o çıkmasın, yapmasın, etmesin. O varsa ben yokum’ diyenler var. Kendini veliaht olarak görenler sadece taklitten ibaretler’ dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu