GündemSosyal

Ünlülerin NFT’leri Düşüşte! Justin Bieber ve Paris Hilton’a Dava Açılıyor

Bir grup NFT yatırımcısı, ünlü isimlerin çıkardıkları NFT'lerin değer kaybından kaynaklı olarak hukuki adımlar atmaya hazırlanıyor.

Bir grup NFT yatırımcısı, ünlü isimlerin çıkardıkları NFT’lerin değer kaybından kaynaklı olarak hukuki adımlar atmaya hazırlanıyor.

NFT çılgınlığı geçmişte pek çok ünlünün kendi NFT koleksiyonlarını piyasaya sürerek büyük kazançlar elde etmelerine yol açmıştı. Ancak son zamanlarda NFT sektörü ve kripto paraların değer kaybetmesi, yatırımcıları büyük kayıplarla karşı karşıya bıraktı. Zarar gören NFT yatırımcıları, bu kayıpları telafi etmek için yasal yollara başvurma kararı aldıl.

Bir NFT topluluğu, ünlülerin onayladığı koleksiyon ögelerinin fiyat düşüşünü ileri sürerek Sotheby’s Holdings Inc. ve diğer isimlere karşı toplu bir dava açma hazırlığı içinde. Bu davada dört başvurucu, söz konusu NFT’leri “boş hayal ürünleri” olarak nitelendiriyor. Davada toplam 30 sanık yer alıyor.

Davanın genel teması, ünlülerin sahte NFT’ler ile haksız kazanç elde ettiği iddiasıdır. Davacıların hukuk ekibi, şikayetleri üzerinde titizlikle çalıştıklarını ve davayı ilerletmek için gereken adımları atmaya kararlı olduklarını belirtiyor. Öte yandan, Justin Bieber, Paris Hilton gibi popüler isimler davayla ilgili olarak sessiz kalmayı tercih ediyor.

Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.