MüzikMüzik Haber

Neşet Ertaş Filmiyle İlgili Mahkemeden Flaş Karar!

Garip Bülbül Neşet Ertaş filmine usta sanatçının ailesi karşı çıkmıştı. Ertaş ailesinin karşı çıkmasına rağmen çekimleri tamamlanan film ile ilgili vizyona girmesine 2 gün kala mahkemeden ret kararı geldi.

“Bozkırın tezenesi” olarak bilinen merhum Neşet Ertaş’ın hayatını konu edinen  ‘Garip Bülbül’ adlı filminin yayınlanmasına iki gün kala mahkemeden ret kararı geldi.

Filmin vizyona girmeyeceğini duyuran Ertaş ailesinin avukatı Uğur Çapkın, “Mahkemelerden biri haklılığımızı nihayet gördü ve tedbir kararı verdi. Film vizyona girmeyecek. Cuma günü diğer dosyadan da karar bekliyoruz. Bizi gönülden destekleyen tüm arkadaşlarıma sonsuz teşekkür ederiz” dedi. Filmin vizyona girmemesi ile ilgili açılan davalardan birisi de 16 Aralık Cuma günü görülecek.

Avukat Çapkın daha önce yaptığı açıklamada, iki imza alınması sonucu Ertaş’ın eserlerinin kullanıma açıldığını ve kitap üzerinden film çalışmasının ailenin izni olmadan yapıldığını söyleyerek, “Ne ailenin ne de Neşet Ertaş’ın verdiği bir izin var. Ertaş’ın eserlerinin notaya alınması başka bir şey, eserlerin film olarak ve ailenin izni olmadan perdeye aktarılması başka bir şey” demişti.

https://www.youtube.com/watch?v=OHH_hVndcuI

Basın Gösterimi Yapılmıştı…

Prof. Dr. Erol Parlak’ın kitabından uyarlanan ‘Garip Bülbül Neşet Ertaş’ filminin basın gösterimi yapıldı. Filmin yapımcısı Mustafa Uslu, gelen eleştirilere cevap vermişti. haberi buradan okuyabilirsiniz

Neşet Ertaş’ın oğlu Hüseyin Ertaş, daha önce film ile ilgili Ertaş ailesinin rızası olmadığını söylemişti. Hüseyin Ertaş’ın ifadeleri şöyleydi;

“Babamızın istemediği bir şeyi biz de karşı çıktığımız için aile karşı çıkıyor diye bir yandan saldırılar yapılıyor ama mesele şudur; babamızın istemediği bir film çekilmekte. Biz bugün ilk defa göz önüne çıkıp kameralara derdimizi anlatalım dedik. Onu anlatırken bile, bu yaptığımız iş bile karşı tarafa ne kadar yüzsüzlük diyeceğim, yüzsüzlükte sınır yok. Biz derdimizi anlatırken bile bunu fırsat bilip çektikleri filmin reklamlarını yapmışlar. Başkaları adına utanmak diye bir şey varsa en güzel örneği budur efendim”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu