YouTube Para Kazanma Şartlarında Değişikliğe Gitti -
GündemSosyal

YouTube Para Kazanma Şartlarında Değişikliğe Gitti

YouTube, para kazanma koşullarında önemli değişiklikler yaparak içerik üreticilerine daha fazla fırsat sunacak.

YouTube, para kazanma koşullarında önemli değişiklikler yaparak içerik üreticilerine daha fazla fırsat sunacak. Yapılan güncellemelerle birlikte, YouTube iş ortağı programına katılarak para kazanabilme şartları daha da kolaylaştırıldı. Artık, iş ortağı olabilmek için gereken abone sayısı 1000’den 500’e düşürüldü.

Techcrunch’ın aktardığı bilgilere göre, bir kanalın para kazanabilmesi için önceden gereken “yıl boyunca 4 bin saat izlenme veya son 90 gün içinde 10 milyon Shorts görüntülemesi” şartı da güncellendi. Yeni koşullara göre, kanalın “yıl boyunca 3 bin izlenme saati veya son 90 gün içinde 3 milyon Shorts görüntülemesi” yeterli olacak.

Ayrıca, içerik üreticilerinin YouTube İş Ortağı programına başvurabilmek için her üç ayda bir herkese açık bir video yüklemesi yapması gerekiyor. İçerik üreticileri, bu güncellenen şartları sağladıklarında YouTube İş Ortağı programına başvurabilirler. Bu program sayesinde üreticiler, Süper Teşekkür, Süper Sohbet ve Süper Etiketler gibi bahşiş araçlarına, kanal üyelikleri gibi abonelik araçlarına ve YouTube Alışveriş ile kendi ürünlerini tanıtma imkanına da sahip olacaklar.

YouTube şu anda bu iyileştirmeleri ABD, Birleşik Krallık, Kanada, Tayvan ve Güney Kore’de uyguluyor. Gelecekte, diğer ülkelerde de benzer değişikliklerin yapılması bekleniyor.

Türkiye’nin de bu yeni kuralların geçerli olduğu ülkeler arasına gireceği tahmin ediliyor. Bu güncellemeler, içerik üreticilerine daha fazla kazanç elde etme ve YouTube platformunu daha etkili bir şekilde kullanma imkanı sunacak.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)