MüzikMüzik HaberVitrin

3 Ünlü İsme, Gülşen Hakkında Konuşma Yasağı

Gülşen’in kendisini hedef göstererek hakaret eden Seren Serengil, Arto ve Bircan Bali hakkında tedbir talep etti. Mahkemenin kararıyla 3 sunucu Gülşen hakkında 1 ay süreyle konuşamayacak.

Mahkeme, Söylemezsem Olmaz isimli televizyon programında Gülşen’i hedef göstererek hakaret eden sunucular Seren Serengil, Arto ve Bircan Bali’nin Gülşen hakkında 1 ay süreyle konuşmamalarına hükmetti.

İstanbul Aile Mahkemesi’ne sunulan dilekçede “Söylemezsem Olmaz” adlı programın sunucuları Gülşen için, “Fikrinden dolayı yargılanırken ağlamasın. Bir müddet, ufak da olsa ceza çekmesini normal buluyorum. 10 gün de olsa bir ceza çekmesini istiyorum, konser de veremeyecek, bu da güzel. Yanlış gidiyorsun dedik” şeklinde hakaret içerikli cümlelere yer verildi.

GÜLŞEN’İN AVUKATI HAREKETE GEÇTİ

Kullanılan cümlelerin eleştiri sınırını aştığını savunan Gülşen’in avukatı Orhan Erol Müezzinoğlu, ”Davalıların objektiflikten uzaklaşarak, husumetli oldukları müvekkile uygulanan adli kontrolden son derece keyif aldıklarını da göstermekte olup, gerek soruşturma, gerek gözaltı, gerekse tutuklanma ve tahliye sürecindeki yargıya taşıyacak olduğumuz hukuksuzluklara karşı da yargı sürecini etkileyen beyanlar olup, müvekkile 1 yıldır uyguladıkları psikolojik şiddete devam edeceklerinin de bir delilidir” dedi.

MAHKEME KARAR VERDİ

Talebi değerlendiren mahkeme Seren Serengil, Bircan Bali ve Arto’nun 1 ay Gülşen’e yönelik şiddet tehdidi hakaret, aşağılama veya küçük düşürmeyi içeren söz ve davranışlarda bulunmamasına karar verdi. Mahkeme, üç sunucunun tedbir kararına aykırı davranması halinde 3 günden 10 güne kadar ‘zorlama hapsi’ uygulanacağını da kararında yer verdi.

 

 

Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.