MüzikMüzik HaberÖzel

Acun Ilıcalı Emsal Niteliğinde Karar ile Mahkeme Şoku Yaşadı!..

Ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı programında kullandığı şarkıların telif hakları nedeniyle mahkemelik olmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz yıl O Ses Türkiye isimli müzik yarışmasında çalınan şarkılarda telif hakkına sahip şarkıların kendisinden izinsiz kullanıldığı için Burhan Bayar, Acun Ilıcalı’yı mahkemeye vermiş ve davayı kazanmıştı.

Acun Ilıcalı’yı bu kez Ossi Müzik’in sahibi Hakan Eren ile mahkemelik oldu.

İstanbul 2. Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesinde bugün görülen davaya Acun Ilıcalı’nın vekili mazeret bildirdirerek katılmadı. Mazereti kabul etmeyen hakim davayı karara bağladı.

Davada çıkan karar sonuca göre;

  • Davacıların murisi Fatma Fikret Şenes’e ait eserlerin davalılar tarafından izinsiz kullanımı nedeniyle belirlenen 55. 000 TL rayiç bedelin 3 katı olan 165.000 TL’nin davacılara ödenmesine karar verilmiştir.

Emsal niteliğinde bir karar veren mahkeme sonrası alınan bilgiye göre Ossi Müzik’in sahibi Hakan Eren’in Acun Ilıcalı’ya 3 tane daha dava açacağı, izinsiz kullanılan Şehrazat, Bülent Özdemir, Günay Çoban ve Demet Sağıroğlu’na ait eserlerin de telif haklarını talep edeceği öğrenildi.

Gelişmeleri Müzikonair’dan takip edebilirsiniz!..

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu