Müzikonair Adı Kara Para Aklama İddialarıyla Anılan Selin Ciğerci’nin MASAK İncelemesinin Sonucu Açıklandı | Müzikonair
GündemSosyal

Adı Kara Para Aklama İddialarıyla Anılan Selin Ciğerci’nin MASAK İncelemesinin Sonucu Açıklandı

Dilan Polat ve Engin Polat'ın ardından şirketleri MASAK tarafından incelemeye alınan ve "Kara para olayım çıkarsa kendimi Taksim Meydanı'nda asarım" diyen Selin Ciğerci'nin raporunda usulsüz bir işlem tespit edilmedi.

Dilan Polat ve Engin Polat’ın ardından şirketleri MASAK tarafından incelemeye alınan ve “Kara para olayım çıkarsa kendimi Taksim Meydanı’nda asarım” diyen Selin Ciğerci’nin raporunda usulsüz bir işlem tespit edilmedi.

Kara para aklama, vergi kaçırma iddialarıyla gündeme gelen ve haklarında dört ayrı suçtan soruşturma yürütülen Dilan Polat, Engin Polat çiftinin tüm mal varlıklarına el konuldu ve çifte yurt dışına çıkış yasağı getirildi. Polat Ailesi hakkında kapsamlı bir soruşturma gerçekleştirilirken MASAK diğer sosyal medya fenomenlerini de inceleme altına aldı.

Gazeteci Murat Ağırel, bir futbolcu ve eşinin de kara para aklama işine karıştığı için incelendiğini söylemişti. Bu iddiaların ardından Selin Ciğerci, 2. Sayfa programına telefonla bağlanarak hakkında çıkan iddialara isyan etmişti.

‘TAKSİM MEYDANI’NDA KENDİMİ ASARIM’

İddiaları yalanlayan Ciğerci gözyaşlarını tutamayıp; “5 yıl içinde 40 milyon TL’den fazla vergi ödedim. Kara para aklama olayım varsa beni Taksim Meydanı’na koyun ben orada kendimi asarım” demişti.

MASAK İNCELEME SONUCU ORTAYA ÇIKTI

Emrullah Erdinç, Selin Ciğerci’nin MASAK incelemesinde illegal bir işlemin tespit edilmediğini iddia etti ve ‘Selin Ciğerci’nin söylediklerinin bütün hepsi doğru. Şuana kadar Selin Ciğerci ile alakalı hiçbir şekilde illegal bir işlem bulunmuş değildir. Herhangi bir suç unsuru olmadığı içinde Selin Ciğerci rahat edebilir’ dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu