MüzikMüzik Haber

Akrep Nalan’ın Cenazesinde Büyük Vefasızlık!

Solunum sıkıntısı nedeniyle hayatını kaybeden Akrep Nalan, uzun yıllar yaşadığı Bodrum ilçesinde toprağa verildi. Sanatçı dostları yalnız bıraktı.

Geçtiğimiz günlerde “Akrep Nalan” olarak tanınan şarkıcı ve oyuncu Füsun Nalan Açın (67) Muğla’nın Bodrum ilçesindeki evinde bakıcısı tarafından ölü olarak bulunmuştu.

İlgili Haber: https://muzikonair.com/akrep-nalan-hayatini-kaybetti/

Acılarının büyük olduğunu söyleyen ve Akrep Nalan’ın solunum yetmezliği sorunu bulunduğunu belirten 13 yıllık komşusu Özlem Orpak, “Akciğerlerinde buzlanma vardı. 7 Mart’ta hastaneye yatacaktı. Kendisi için solunum cihazı alınmıştı. Bakıcısı sabah bana gelip, ‘Ablam iyi değil’ dedi. Bunun üzerine yanına gittim, kalp masajı yaptım ancak geç kalınmıştı. Ambulansı çağırdım. Gelen doktorun söylediğine göre solunum yetmezliğinden yaşamını kaybetmiş. Biz birbirini seven komşulardık” dedi.

Akrep Nalan için sevenleri paylaşım yaparken bir paylaşım da yıllar önce Akrep Nalan’ın evini bağışladığı  1973 yılında yazar Aziz Nesin tarafından kurulan Nesin Vakfı’ndan geldi ve Akrep Nalan’ın mirasını Nesin Vakfı’na bıraktığı ortaya çıktı.

İlgili Haber: https://muzikonair.com/akrep-nalanin-mirasini-kime-biraktigi-ortaya-cikti/

İkindi namazının ardından düzenlenen cenaze törenine; ailesi, yakınları ve sanatçı dostlarının yanı sıra Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar, Belediye Başkan Yardımcısı Ummahan Yurt, eski bakanlardan İmren Aykut ile sevenleri katıldı. Törene sanatçı dostlarından az katılımın olması ise dikkati çekti.

Törende bir konuşma yapan Belediye Başkan Yardımcısı Ummahan Yurt, “Nalan ablamız Bodrum’a çok büyük bir sevgiyle bağlıydı. Bugün onu çok büyük bir sevgiyle uğurlayacağız ve burada bütünleşecek. O büyük bir sanatçıydı. Sanatçı kişiliğinin yanında çok güzel bir insandı, çok güzel yürekli bir insandı.” dedi.

Ünlü sanatçı için Bodrum merkezdeki Adliye Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Kılınan cenaze namazının ardından cenaze zabıta ve cenaze hizmetleri görevlilerince camiden alınarak cenaze nakil aracına konuldu. Tabut araca konulduğu sırada sevenleri karanfiller attı, belediye hoparlörlerinden sanatçının Bodrum’la özdeşleşen şarkısı “Halikarnas” çalındı. Torba Mezarlığı’na götürülen Akrep Nalan’ın cenazesi dualarla toprağa verildi.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu