GündemSosyal

Alaçatı’da Bir İşletme Tesettürlü Olduğu Gerekçesiyle Genç Kadını İçeri Almadı

Twitter'da bir kullanıcı, Alaçatı'da bulunan bir işletmeye tesettürlü olduğu için alınmadığını belirtti. Kadın konuyu videoya kaydederek sosyal medyada paylaştı ve olay kısa sürede gündem haline geldi.

Twitter’da bir kullanıcı, Alaçatı’da bulunan bir işletmeye tesettürlü olduğu için alınmadığını belirtti. Kadın konuyu videoya kaydederek sosyal medyada paylaştı ve olay kısa sürede gündem haline geldi.

Paylaşılan videoda, kadın işletmenin kapısında duran görevlileri kaydederek “Tesettürlü olduğum için giremiyorum değil mi?” diye sordu. Karşısındaki görevlilerin “Evet, alamıyoruz” yanıtı üzerine kadın şaşkınlığını ve tepkisini ifade etti.

Paylaşımda şu açıklamalar yer aldı;

“Ben yaşam tarzıma saygı duymayan bir işletmeye girememekten rahatsız olmuyorum. Bunu kafasını kuma gömenler için çektim, Alaçatı’da çoğu mekan böyle. Ben zaten prensiplerim gereği sezon bile açılmadan, sakinlik zamanında geliyorum. Ama bazıları hobi olarak illa kutuplaşmayı tercih ediyor. ‘Yetmedi mağduriyet edebiyatınız’ söylemi fazla bayatlamadı mı? Bir hayat tarzını komple dışlamayı ‘her mekanın dresscode’u var’ diyerek meşrulaştıramazsınız, üzgünüm. Kendi ayağınıza dolanacak savunmalar geliştiriyorsunuz, bu baya kötü. Neden bana her iki kesim de gece kulübüne ya da happy hour’a gitmişim gibi tepkiler veriyor anlamadım. Bakımlı bir yerde, hizmet alarak denize girmek için işletmelere gitmek gerekiyor. Ve bu sistemi ben kurmadım.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu