Müzikonair Aleyna Tilki’nin Menajeri Haluk Şentürk’ten Zehir Zemberek Açıklamalar: Önce Edepli Olmayı Öğrenecek! | Müzikonair
GündemSosyalVitrin

Aleyna Tilki’nin Menajeri Haluk Şentürk’ten Zehir Zemberek Açıklamalar: Önce Edepli Olmayı Öğrenecek!

Aleyna Tilki'nin konserlerinin engellendiğine dair paylaşımı sonrası menajeri Haluk Şentürk'ten açıklama geldi. Şentürk, "Çabamı yanlış yorumlamasına toyluğuna veriyorum. Bir de "Ölmemi istiyorlar’ demiş. Öldürmek mi? Aleyna kendi kendisinin katili" dedi.

Sahnelerinin iptal edildiğini söyleyerek sosyal medya hesabından zehir zemberek açıklamalarda bulunan şarkıcı Aleyna Tilki’nin hedefindeki isimler konuştu. Müge Dağıstanlı’ya konuşan menajer Haluk Şentürk olaya ilişkin açıklamalarda bulundu.

GÜNLÜĞÜ BİN EUROLUK EV TALEBİ!

Her şey 18 Avrupa kentini kapsayan bir turneyle başladı. Uğur Bayhan tarafından organize edilen konserler serisinde aralarında Gülşen, Hadise, Teoman, Gripin, Feridun Düzağaç, Emrah Karaduman’ın da bulunduğu 20 sanatçı yer alıyordu. Uğur Bayhan’dan aldığımız bilgiye göre; menajer Haluk Şentürk, Aleyna için araya girdi. Popçunun kadroda yer almasını istedi. Bunu Gülşen’in de arzu ettiğini söyledi. Aleyna’yla turne için görüşmeler başladı.

Kadrodaki diğer sanatçılar otellerde kalırken Aleyna organizasyon şirketinden farklı bir istekte bulundu. “Bana Amsterdam’da Airbnb’den 30 günlüğüne ev kiralayın” dedi. Organizasyon şöyle cevap verdi: “Günlük ev kiraları 1000 Euro’ya kadar çıkıyor. Bütçemiz bunu kaldırmaz. Ayrıca güvenliğinizden sorumluyuz. Evde kalırsanız bunu sağlayamayız.” Görüşme sonrası Aleyna kadroya dahil edilmedi. Durumun bütçe ve güvenlik kaynaklı olduğu da kendisine anlatıldı.

ALEYNA KENDİSİNİN KATİLİ!

Aleyna Tilki’nin serzenişine dair açıklama Gülşen, Hadise ve Yıldız Tilbe gibi isimlerin de menajerliğini yapan ve Müge Dağıstanlı’ya konuşan Haluk Şentürk’ten geldi. “Açıkça ve çekinmeden söylüyorum; Aleyna’nın sözlerinin hedefinde direkt ben varım!” diyen Şentürk, sözlerinin devamında şunları söyledi:

Bunu gerçekle ilgili bir çekincem olmadığı için rahatlıkla söylüyorum. Sebebine gelince; iki hafta önce bir Avrupa turnesi başladı. Grupta 20’ye kadın sanatçı bulunuyor. Aralarında menajerlerini yürüttüğüm isimler var. Aleyna’nın ifadesinin aksine kadroda onun da yer alması için çok çaba harcadım. Bu çabamı yanlış yorumlamasını toyluğuna veriyorum. Ne ben, ne de çalıştığım sanatçılar onun önünü kesmek, işini bozmak için çaba ya da vakit harcayamayız. Suçlama, küfür ve el hareketi cahilliğinden! Halbuki çok özel bir yetenek. Ama kariyerini yönetemiyor ve saçmalıyor. Paylaşımlarına, mesajlarına dikkat etmezse daha çok üzülür. Bu ülkenin yapısına saygı duyacak. Büyüklerine karşı edepli davranacak. Nankör olmayacak. Bir de ‘Ölmemi istiyorlar’ demiş. Öldürmek mi? Aleyna kendi kendisinin katili!”

ALEYNA TİLKİ’DEN İDDİALARA YANIT!

Aleyna Tilki de yine sosyal medya hesabından iddialara yanıt vererek şunları kaydetti:

Bugün hakkımda çıkan açıklamalar doğru değil. Hatta gerçeklik algıma oynanan bir oyun daha… Çıkacağımız turnede yurt dışı uçak bileti, ekipman masraflarının çok olduğunu söylediler ve ben o turnede olmak istediğimi, uçak masrafını düşürmek için ‘Uçak bana şart değil, zaten dünyanın her yerinde tek kalıyorum orada bir evde kalır trenle de konserime gider gelirim. Tren sahneden önce beni yormaz aksine bana ilham olur.’ dediğimi kendisi dahil herkes biliyor… Hatta orkestramı bile bu turneye göre tasarlamıştım.

Ne Olmuştu?

Sosyal medya paylaşımlarıyla sık sık gündem olan Aleyna Tilki, dün gece uzun bir video paylaşmış, müzik sektöründe yaşadığı zorluklardan bahsetmişti.

Müzik sektörünü domine eden isimlerin çoğunun ‘omurgasız’ olduğunu, sahnelerden alıkonulduğunu ve tacize uğradığı mekanlarda çıkmaya zorlandığını belirten Aleyna Tilki’nin paylaşımı sosyal medyanın gündemine bomba gibi oturmuştu. Takipçileriyle dertleştiği ve sektörden şikayetçi olduğu videonun ardından, bir açıklamada daha bulunan Aleyna Tilki, hemcinsi meslektaşlarını hedef alarak “Feminist zannettiğiniz kadınlar sektörden ekmek yememem için turnemi iptal ettiriyor” açıklamasında bulunmuştu.

Bunun üzerine sosyal medyada, Tilki’nin bahsettiği kadın sanatçıların kim veya kimler olabileceğine dair tartışmalar başladı.

Geçtiğimiz yıllarda Aleyna Tilki’nin Adana konseri, seyircilerin sahneye yabancı cisim fırlatması sebebi ile yarıda kalmış, bu olaydan sonra Adana’ya giden Hadise’nin dinleyicilerin açtığı pankartı instagram hesabında paylaşması sosyal medyada çok konuşulmuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu