Müzikonair Ankara Müziğinin Önemli İsimlerinden Metin Çelik Hayatını Kaybetti | Müzikonair
MüzikMüzik Haber

Ankara Müziğinin Önemli İsimlerinden Metin Çelik Hayatını Kaybetti

Ankara müziğinin önemli isimlerinden besteci ve sanatçı Metin Çelik geçirdiği trafik kazası sonrası hayatını kaybetti.

Ankara müziğinin en önemli isimlerinden Metin Çelik hayatını kaybetti. ‘Değme Gönül Yarama’ , ‘ Bir Yıldız Kaydı’ ,’Yaban Gülü ‘ ve ‘ Karakolluk Aşığınım’ gibi eserleri de olan besteci ve sanatçı Metin Çelik geçirdiği trafik kazası sonrası hayatını kaybetti. Sanatçının kaybını paylaşan Erkal Sonel ” Canım abim mekanın cennet olsun” dedi. Şarkıcının ölmeden 3 saat önce oğlu için ” Ölürüm sana ” paylaşımı dikkat çekti.

DurakMedya’dan Mustafa Barış Durak’ın haberine göre Ankara müziğinin önemli isimlerinden Metin Çelik , Ankara’da geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti. Çok sayıda albümü de olan Çelik’in vefat haberini İnci Taneleri dizisinde seslendirdiği ‘ Dilber ‘şarkısı ile adını duyuran şarkıcı Erkal Sonel duyurdu. Sonel ” Canım abim mekanın cennet olsun. Rabbim bizlere ve sevenlerine sabırlar versin” dedi.

Üç saat önce ” Ölürüm ” paylaşımı yapmış

Ankara’lı şarkıcının sosyal medya hesabından ölmeden 3 saat önce paylaşımları ise dikkat çekti. Çelik’in oğluna yazdığı ” Bugün oğlumun aldığı elbiseleri giydim. Can oğlum,aşk oğlum,bal oğlum, ölürüm sana” demesi ise gözlerden kaçmadı.

Üç gün önce Çanakkale Türküsü’nü seslendirmişti

Hayatını kaybeden Metin Çelik’in üç gün önce sosyal medya hesabından ” Çanakkale Türküsü ” seslendirdiği görüldü.

metin Çelik, İnstagram Story

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu