MüzikMüzik Haber

Aylin Coşkun: ‘Rakiplerim Beyonce, Rihanna!..’

‘Manzara’ ismini taşıyan yeni şarkısıyla iddialı bir çıkış yakalayan Aylin Coşkun, bir röportajında ‘Rakiplerim Rihanna, Beyonce, Jennifer Lopez…  Ama Türkiye’de böyle bir rakip yok. Çünkü ülkemizde kimse şov yapmıyor. Tabii ki benden çok daha iyi sanatçılar var, ben en büyüğüm demiyorum ama en iyi şovu ben yaparım’ açıklamasında bulundu.
Yıllar sonra müzik dünyasına dönüş yapan başarılı popçu, Hürriyet’ten İsmail Bayrak’a verdiği röportajında müzik çalışmalarını ve özel hayatını anlattı.

İşte o röportaj;

Hande Yener’le düet yaptığınız “Manzara” şarkınıza ilgi nasıl?

– “Manzara” da patladı! Şimdilerde arabalarda, sokaklarda, yollarda, beach’lerde her yerde dinleniyor. Sürpriz olmadı aslında. Türkiye’de iki kadın kolay kolay bir araya gelemez, biz Hande’yle düet yaptık. İkimizde de sıfır kompleks var. “Sen daha öndesin, ben daha gerideyim” gibi bir yarışımız olmadı.

O yüzden bekliyorduk böyle bir başarıyı. Seneye de “en iyi şarkı” dalında ödülleri toplayacağız inşallah.
Hande Yener’le yakın arkadaşsınız. Genel olarak müzik dünyasındaki arkadaşlıkları nasıl buluyorsunuz?

– Arkadaş gibi görünenler var ama çoğunun aslında dost olmadıklarına inanıyorum. “Merhaba canım” ve “Instagram” arkadaşlıkları var. Biz Hande’yle bin kere bir araya gelip bir fotoğraf paylaşırız, onlar bir kere yan yana gelip bin fotoğraf yayımlar! Aramızdaki fark bu.
‘ARKADAŞLARIM ‘SİNSİRELLA’ ÇIKTI, TEBRİK BİLE ETMEDİLER’
Böyle derken sizi kıskandıklarını mı ima ediyorsunuz…

– Başarın ne kadar artıyorsa, yalnızlığın da bir o kadar artıyor. Düne kadar “Bir tanem, aşkım” diyen birçok arkadaşım, şarkılarımın başarısını tebrik bile etmedi. İlla ‘Sinsirella’lık yapacaklar! Bir de bu süreçte o kadar çok iftiraya uğradım ki. Yok sosyal medyada kendi kendime yorum yapmışım, yok Bostancı Gösteri Merkezi’ndeki konserim Hande Yener sayesinde dolmuş. Hande Yener 90 dakikanın sadece 4 dakikasında vardı. Benim konserimin biletleri 2 hafta önceden tükendi!
Kendinize rakip olarak gördüğünüz isimler var mı?

– Var tabii… Rihanna, Beyonce, Jennifer Lopez… (Gülüyor). Ama Türkiye’de böyle bir rakip yok. Çünkü ülkemizde kimse şov yapmıyor. Tabii ki benden çok daha iyi sanatçılar var, ben en büyüğüm demiyorum ama en iyi şovu ben yaparım.

Bostancı Gösteri Merkezi’ndeki konserime aylar öncesinden hazırlandım. Türkiye’de kimse işine para, emek harcamıyor.
Neden sizce?

– Çünkü Türkiye’de bu tarz şovlar olmadığı için rakamlar fazla yüksek oluyor. Kimse kendisine yatırım yapmıyor. Türkiye’de pop sanatçıların yaptığı sahne şovları seviye olarak yerlerde! Paraları alıp tektaşa yatırıyorlar.

Ben tektaşımı almadım, paramı sanata harcıyorum. Biraz yarış atı gibi olmalı sanatçılar. Rekabet, ona buna çamur atarak olmaz. Sanat yaparak, şov yaparak olur.

Kaynak: İsmail Bayrak | Hürriyet Kelebek

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu