Müzikonair Ayşegül Aldinç: Ajda Pekkan’ı Taklit Ediyorum | Müzikonair
MüzikMüzik Haber

Ayşegül Aldinç: Ajda Pekkan’ı Taklit Ediyorum

Ayşegül Aldinç, Türk pop müziğinin efsane isimlerinden Sezen Aksu, Atilla Özdemiroğlu, Ajda Pekkan ve Erol Evgin hakkında konuştu.

Pop müziğin deneyimli isimlerinden Ayşegül Aldinç, katıldığı bir programda dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Hem şarkıcılık hem de oyunculuk kariyeriyle tanınan Ayşegül Aldinç, Türk pop müziğinin efsane isimlerinden Sezen Aksu, Atilla Özdemiroğlu, Ajda Pekkan ve Erol Evgin hakkında konuştu.

Aldinç, “Süperstar” lakaplı Ajda Pekkan’a övgüler yağdırarak, onun kariyerinde önemli bir yerinin olduğunu belirtti. Aldinç, Ajda Pekkan’ın şarkılarını dinleyerek büyüdüğünü ve onun şarkılarını taklit ettiğini ifade etti.

“Neonlar Ajda diye bağırıyordu. Kariyerimde işin içinde Ajda var. Onun şarkılarını çok dinlerdim. Onu taklit ederdim, hâlâ sahnede onun potporisi var repertuarımda. Onun şarkılarını söylerken de onun gibi söylüyorum, sanki onu taklit ediyorum, bu beni çok mutlu ediyor. Onun şarkılarını başkaları söylememeli gibi geliyor çünkü onun gibi kimse söyleyemiyor.” dedi.

Atilla Özdemiroğlu İle Yaptığım Albümü Çöpe Attım

Ayşegül Aldinç, 2016 yılında kaybettiğimiz besteci ve söz yazarı Atilla Özdemiroğlu ile ilgili de konuştu.

Aldinç, ”Atilla Özdemiroğlu ile yaptığım albümü çöpe attım. O kadar anlayışlı davrandı ki, hiç beklemiyordum! Albümün bir bütünlüğü yok gibi geldi bana. Albümde olmayan bir şey vardı, ne cesaret ama! Sen kimsin yani? Ayıp da bir şey, onca emek. Atilla hiçbir şey demedi, beni mahkemeye verebilirdi. O kadar şanslıyım ki müzikal yolculuğumda karşıma çok şahane insanlar çıktı. Gerçekten çok şanslıyım ben.” dedi.

Sezen Aksu Pişman Oldu

Sezen Aksu’nun kendisine şarkı verdikten sonra pişman olduğunu itiraf ettiğini de paylaşan Aldinç: “Sezen de Nazan da bana öyle şarkılar verdi ki… Sonradan pişman olmuş, ‘Keşke bunu vermeseydim’ demiş Sezen. Bana söyledi bunu. O kadar cömert ve gönülleri açık ki” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu