Albüm & SingleMüzikVideo

Batu Akdeniz – Ona Gitme Video Klibi Yayında!

Yeni nesil rock'n'roll' un dikkat çeken ismi Batu Akdeniz, yeni teklisi 'Ona Gitme' ile yüksek perdeden çalmaya devam ediyor.

Yeni nesil rock’n’roll’ un dikkat çeken ismi Batu Akdeniz, yeni teklisi ‘Ona Gitme’ ile yüksek perdeden çalmaya devam ediyor.

video klibi izlemek için tıklayabilirsiniz

”Ona Gitme” hızlı ritmi, seksi gitar sound’u ve Batu’nun enerjik vokaliyle dinleyicide hemen ritim tutma isteği uyandıran bir pop-rock parçası. Sözlerdeki çaresizlik ve buna tezat giden güçlü, enerjik yapı birleşerek Batu’nun iz bırakmaya aday parçalarından birini oluşturuyor. Ona Gitme’nin sözleri ve bestesi müzisyene ait. Şarkının aranjesi ve kaydı ise Batu Akdeniz – Bulut Gör işbirliğiyle yapıldı. Batu, Ona Gitme’de Türkiye’de çok az rock şarkısında duyabildiğimiz bir ‘Talk Box’ solosu çaldı.

Şarkının kapak fotoğrafı ve video klibi bir apartman dairesinin kapısının önünde çekildi. Klip, şarkının anlatısından uzaklaşmadan, sevdiği kadını kaybetmemek için yalvaran bir adamın yaşadıklarını mizahi bir şekilde anlatıyor. Yönetmenliğini Emre Ergenç’in yaptığı klipte şekilden şekile girerek sevdiceğinin kalbini kazanmaya çalışan Batu ve ona yardım etmeye çalışan arkadaşları amaçlarına ulaşmak için her yolu deniyorlar.

27 yaşındaki müzisyen, çıkış yaptığı 2 yıllık sürede Spotify’da 285.000 aylık dinleyici ve toplamda 12 milyon stream elde etti. ‘Eksik’, ‘Yanlış Biriyle Doğru Hikaye’ ve bir önceki teklisi ‘Bir Sebebi Var’ gibi parçaları ile ciddi bir dinleyici kitlesi kazandı. Youtube’un fenomen gitaristi İngiliz Karl Golden ile yaptığı, klasik rock şarkılarının cover çalışmaları milyonlarca izlenmeye ve yurtdışından binlerce izleyiciye ulaştı. Batu’nun eski grubu Heavy Sky ile 2016 yılında yayınladığı, tamamen İngilizce sözlü şarkılardan oluşan rock albümü ”Dreamer” İngiltere’deki rock radyolarında listelere girmişti.

Üretim gücünü dinleyenlerinden alan ve yine dinleyenleri tarafından ”Türk rock müziğinin yeni umudu” olarak gösterilen Batu, Ona Gitme ile kendisinden uzun süredir beklenen o yüksek tempolu rock şarkısını, Eylül 2021’de çıkaracağı ilk albümünün bir habercisi olarak yayınlıyor!

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Reklam
Bu İçeriğin Kısa Linki: https://muzikonair.com/9fxYi
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.