RöportajlarSanatçı Röportajı

Berksan: Cesur ve Özgün Olan Herkesi Desteklerim

Son çalışması 'Sen' ile dinleyicilerinin beğenisini kazanan Berksan ile müzik ve kariyer hayatına dair sohbet ettik.

Şimdilerde yeni çalışmanız olan ‘’Sen’’ ile müzikseverlerle buluştunuz. Öncelikle bu şarkınızda kimlerle çalıştınız şarkınızın hazırlık sürecinden biraz bahsedebilir misiniz?

Merhaba pandemiden bu yana yazmak için çok vaktim oldu ve bunu iyi değerlendirdim. Sözü ve müziği bana ait olan “Sen” sevenlerimin tabiriyle Berksan, slow’ları arasındaki yerini hızlı aldı. Düzenlemesi kardeşim ve yol arkadaşım Turaç Berkay Özer’e ait. Gitarda Caner Güneysu, kemanlarda İstanbul Strings bize eşlik etti.

Mix & mastering’te Özgür Yurtoğlu var. Çok beğenerek paylaştığım klibimin yönetmen koltuğunda Mert Özkan oturdu. ZG Müzik & DMC iş birliğiyle sonunda buluştuk.

Yeni şarkınızın sözü ve müziği de size ait peki şarkınızda anlatmak istediğiniz nedir?

Herkes kendini bazen kaybolmuş hisseder, biri ya da bir şeyler yüzünden, bazen sevdiklerimiz için bazen mecbur kaldıklarımız için. Benim de var sebeplerim. Kaybettiğim de oluyor kaybolduğum da anlatılmaz ama bir gün mutlaka yaşanır.

Türkiye’de son dönemlerdeki müzik piyasasının durumunu içinde bulunduğumuz süreci nasıl değerlendiriyorsunuz?

İyi şarkıları farklı bakış açılarından yazabilen yeteneklere denk gelmek heyecan veriyor! Ben cesur ve özgün olan herkesi desteklerim.

Kıskandığınız ‘keşke ben söyleseydim’ dediğiniz şarkılar oluyor mu hiç?

Öyle kıskançlıklarım hiç olmadı iyi bir şarkı duyduğum zaman önce tadını çıkarırım sonra bana hissettirdiklerinden bir şarkı çıkarırım.

Şarkı yazarken yaşadıklarınızdan ilham alıyor musunuz? Yoksa hayal gücünüzünde etkisi oluyor mu?

Bazıları yaşadığım veya etrafımda yaşananlardan etkilenilerek yazılmış şarkılar bazılarıda ben hiç yaşamasamda sokakta hayatta var olanlar gerçek ve hayal iç içe.

Genelde kendi söz ve müziklerinizle sektörde ilerliyorsunuz. Ancak dışarıya sanki çok kapalı gibisiniz? Neler söylemek istersiniz?

Aslında hiçte kapalı değilim bu güne kadar yüze yakın şarkımı meslektaşlarımla paylaşmış gönlü açık biri olarak tanınırım.Şarkı yazmak ve onu kendi sesinizle paylaşmak başka bir heyecan ama bu değişmez bir kuralım değil.

Kendi müzik tarzınız hakkında neler söylemek istersiniz? Nasıl değerlendiriyorsunuz?

Ben ilk günden bu yana yeniyi denemekten çekinmeyen biriyim. Tabiki zamanımın trend sound larınıda yakından takip ediyorum ama daima bir akışım var bazen genelin kapıldığı rüzgarın tersine yelken de açarım kazandığımda yanıldığımda olur. Tek vazgeçilmezim var oda samimiyet. Tarzıma özgün ve cesur diyelim.

Röportajımıza katılarak bize zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Son olarak Müzikonair okuyucularına ve sizi sevenlere neler söylemek istersiniz?

Ben teşekkür ederim müzikle yaşayın sevgiyle kalın.

Röportaj: Alper Ergez | Müzikonair

Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.