Müzikonair Beste Açar: Babam Kayahan’ın Film Projesi Türkiye İçin Çok Önemli | Müzikonair
RöportajlarSanatçı Röportajı

Beste Açar: Babam Kayahan’ın Film Projesi Türkiye İçin Çok Önemli

Müzik piyasasında isminden son günlerde sıkça söz ettiren Beste Açar, merhum sanatçı Kayahan'ın hayatını anlatan film projesiyle ilgili konuştu. Beste Açar ile keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik...

Merhaba  Beste Hanım  şimdilerde yeni çalışmanız olan ‘’Kim Seviyo’’ ile müzikseverlerle buluştunuz. Önce bu çalışmanızda kimlerle çalıştınız ve gelen dönüşlerden memnun musunuz? 

 “Kim Seviyo” benim için müzik hayatımdaki tüm çalışmalarım arasında başından sonuna kadar su gibi akan mucizevi zamanlamalarla ilerleyen bir çalışma oldu. Hayatıma bir çok değerli isim daha dahil oldu. Şarkımız dinleyicilerle buluşmasının ardından geçen şu kısacık sürede dijitalde milyonlara ulaşması benim ve emeği geçen ekip arkadaşlarım için çok güzel bir 2024 hediyesi oldu.

Şarkım bestecisi Elmir Kasimov söz yazarı. Yol arkadaşım sevgili Yazgın Kaçak’a ait. Şarkının aranjesini Osman Çetin ve Mert Yıldız yaptı. Emre Kıral ,Sezgin gezgin, Miraç kutlu gibi çok değerli isimler benimle birlikteydi. Şarkı ile ilgili gelen yorumlar harika ötesi. Kalbimizden ve ruhumuzdan gelen notaların karşısındaki sevgi dolu yorumlar çok ama çok kıymetli. Tüm dinleyenlere sonsuz teşekkürler.

‘8 Mart’ta Bomba Bir Şarkı Daha…’

İlk olarak sözü ve müziği size ait olan ‘’Canım Seni Çekiyor’’ sonrasında Şehrazat imzalı ‘Timsah Gözyaşları’ hemen ardından yepyeni çalışmanız ile geniş hayran kitlesine sıfır km bir single çalışması olan ‘Kim Seviyo’ ile müzikseverlerle buluştunuz. Sırada başka yeni şarkılar, yeni sürprizler var mı Neler söylemek istersiniz?

23 Şubat’ta yepyeni muhteşem bir şarkı daha geliyor. Kısacık bir süre sonra da 8 Mart’ta bir bomba şarkı daha… Heyecanımız o kadar büyük ki  paylaşmak için zamanın ötesinde çalışıyoruz.

Babanız Kayahan’ın hayatını anlatan bir film çekileceğini biliyoruz. Bu proje nasıl doğdu? Çalışmalarınız nasıl gidiyor? Biraz bahsedebilir misiniz? 

Babamın film projesi hem benim için hem de Türkiye için çok kıymetli. Babamın müzik aşkına yakışan bir film olması için elimden geleni yapıyorum. Türkiye’nin önde gelen yapım şirketleri ile görüşüyoruz. Kısa bir süre sonra netleşmiş olacak. Kayahan filmini beyazperde de izleyicilerle buluşturacak olan dağıtım şirketimiz belli oldu. BG Film ile ilerliyor olacağız. Film yolculuğumuzun mucizelerle dolu olmasını diliyorum.

Babanızın hayatını anlatan film çalışmanız için düşündüğünüz oyuncu kadrosu netleşti mi? Basında kendinizi canlandırması için Eda Ece’nin yer almasını istediğinizle ilgili çokça haberler çıktı. Babanız için de Yiğit Kirazcı ve Taner Ölmez’in isimleri geçiyordu. Peki kadroyla ilgili son durum nedir? Neler söylemek istersiniz?

Babamı sevgili Yiğit Kirazcı’nın beni de Eda Ece’nin oynaması benim gönlümden geçen isimler. Çok fazla fikir var…. Çok güzel sürprizlere dönüşerek tüm Türkiye ile paylaşılacak.

Müzik dünyasında genç  yeteneklere de destek olmaya başladınız. Bunun ilk örneğini yeni seslerden Ömer Şahan ile gerçekleştirdiniz. Öncelikle hayırlı olsun. Peki  var mı başka isimler Ne zaman dinlemeye başlayacağız?

Müzik eğer kalpten gelen bir sesle buluşmuşsa bu harika bir oluşumun habercisidir. Bilinir olmak, para kazanmak öncelik değilse bunlar dahasıyla zaten size sunuluyor. Babamın çok sevdiğim bir lafı var: ‘Hiçbir zaman para kazanmak için müzik yapmadım…’ Eğer müzik yapmak için para isteselerdi, her bir nota için her bir söz için paramı son kuruşuna kadar harcadım. Gerçek sevgi almadan da verebilmektir.

Beste Acar

Son olarak Müzikonair okuyucularına ve sizi sevenlere neler söylemek istersiniz?

Sizi mutlu eden sizi eğlendiren her şeyi hayatınızda daha da çoğaltın. Kimseye istemeden kırmamak için evet demeyin . O zaman kendinize hayır demiş oluyorsunuz. Önce kendinizi sevin kendinize değer verin İçinizdeki boşlukları sizle doldurun Göreceksiniz ki her şey en mucizesiyle sizi bulacaktır. Kendiniz olabilmek bu dünyaya verebileceğiniz en güzel hediye. Hayatlarınızın kahramanı olduğunuz bir yaşam diliyorum.

Röportaj: Alper Ergez | Müzikonair

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu