Beste Açar: Reklam Yüzü Olmak İstiyorum -
RöportajlarSanatçı Röportajı

Beste Açar: Reklam Yüzü Olmak İstiyorum

Şu sıralar müzik çalışmalarına hız veren Beste Açar ile Şehrazat imzalı yeni şarkısı 'Timsah Gözyaşları'nı ve kariyer hedeflerini konuştuk.

Merhaba Müzikonair’a hoşgeldiniz uzun süredir ACCESS THE BARS eğitimleri  verdiğinizi biliyoruz.Peki nasıl gidiyor devam ediyor musunuz?

2008 yılından beri Kişisel Gelişim alalında çok önemli isimlerle çalışma fırsatını yakaladım.
Kendi farkındalık yolculuğumdaki deneyimlerim, bu yolda uyanmak isteyen herkese rehber olma fikrini açığa çıkardı.

Her şeyin kaynağı olduğumu bilmek muhteşem bir hediyeymiş. Bir şey oluyorsa da olmuyorsa da sorumlusu sadece ve sadece bizmişiz. Access Consciousness,Theta Healing gibi mucize tekniklerin eğitmeniyim.

Türkiye’nin her yerinde ve Avrupa’nın bir çok ülkesinde uluslararası lisanslı sertifikalı eğitimler vermeye devam ediyorum. Online sınıflarımla da ruh ailemle sık sık workshoplarımla buluşuyoruz. Benim için çok özel bir varoluş bu alan. İyikileri biriktirmeye devam.

Bu arada 1995 yılında düzenlenen Miss Turkey güzellik yarışmasında üçüncü oldunuz. O günlere  geri dönecek olursak neler hissettiniz. Yarışmaya katılmaya nasıl karar vermiştiniz?

Neşe Erberk Ajansta modellik ve mankenlik deneyimim sırasında aldığım övgüler beni Miss Turkey yarışmasına götürdü. Hayatımdaki en güzel heyecanlardan biriydi.bGülümseyerek hatırladığınız her an çok değerlidir.
20 yaşında genç bir kız için ruya gibiydi… Yarışma öncesi hazırlıklar, provalar unutulamaz ki… Hele yarışma gecesi sahnede olmak çok ama çok güzeldi. Eskiden bu tür organizasyonlar tek ve çok kıymetliydi. İyi ki dediğim kararlarımın başında bu deneyim.

Şarkı sözü  yazdığınızı biliyoruz. Daha önceki ‘’ Canım Seni Çekiyor’’ isimli şarkınızın sözü ve müziği size aitti. Peki  müzik dünyasından  başka sanatçılara da  yazdığınız şarkıları okumaları için vermeyi düşünüyor musunuz?  

Benim için beste yapmak ve şarkı sözü yapmak en çok keyif aldığım şeylerden biri. Rahmetli Kerim Tekin’e yazdığım “Karbeyaz”herkesin çok severek dinlediği bir şarkıdır.O albümde 6 sözüm daha vardı.Ancak albüm çıkışından kısa bir zaman sonra aramızdan ayrıldığı için dinleyiciyle buluşamadı. Levent Conker’in albümünde de yazdığım 5 şarkı sözüm vardı. Bu yolda ilerlemeye devam.

Şimdilerde Şehrazat imzalı yeni çalışmanız ‘Timsah Gözyaşları’’ ile müzikseverlerle buluştunuz Öncelikle hayırlı olsun bu şarkınızda kimlerle çalıştınız. Hazırlık sürecinizden biraz bahsedebilir misiniz?

Şehrazat ablamın bana verdiği bu hediyenin değeri paha biçilemez. Hepimizin ezbere bildiği muhteşem Şehrazat şarkılarından birisi olacağından eminim. Şarkının ruhu sevgili Şehrazatın…kalp atışlarının ritmi ve sesi ise canım aranjörüm Erhan Bayrak imzası taşıyor. ‘Timsah Gözyaşları’nın dinleyicilerle buluşmasına vesile olan yapımcım Polat Yağcı Poll Production ve ekibi. Şarkımızın ekranlarda olması için kısacık zamanda muhteşem bir klibe imza atan yönetmenim Ahmet Can Tekin. Çok şanslı olduğumu biliyorum.

Şu ana kadar yeni şarkınız  “Timsah Gözyaşları” ile  ilgili nasıl geri dönüşler alıyorsunuz? Neler söylemek istersiniz?

Klibimiz çıkmadan sadece şarkımız Youtube üzerinden 1 hafta da 100.000’i geçti.Şarkıyı ve yorumumu çok beğendiklerini yazıyor herkes. Daha şimdiden Altın Kelebek ödüllerinde aday olabilmek çok büyük gurur.Geri dönüşler muhteşem.

Şehrazat gibi usta bir isimle çalışmak, şarkısını okumak nasıl gir duygu. Ve ‘’Timsah Gözyaşları’’nı okumaya nasıl karar verdiniz?

Benim için tarifsiz bir duygu. Bir gün Şehrazat ablamı evine ziyarete gittiğimizde otururken sana bir şarkı dinleteceğim dedi.

Şehrazat ablamın sesi ve yorumuyla ilk duyduğum an kalbim çarpmaya başlamıştı.Sanki benim için yazılmıştı.Sözleri ve bestesiyle muhteşemdi.Şehrazat ablanın titizliğini herkes bilir.Bir başak burcu olduğunu yükselenin de başak olduğunu göz önüne olarak mükemmeliyetçiliği kaçınılmaz. Tüm bunlara rağmen bana bir şarkısını emanet etmesi hissettiğim koşulsuz sevgisiyle de birleştiğinde kelimeler yetersiz kalır duygularımın tarifine. O benim mucize rehberim.

Sahne çalışmalarınız var mı düşünüyor musunuz?

Konserlerimiz ile ilgili takvimimiz belli olmaya başladı bile. İlki İzmir’de Adnan Saygun Kültür Merkezinde.
Ekim ayı içinde olacak tarih bekliyoruz. İstanbul’da da haftanın belli günleri sahne de olacağımız mekanları da çok yakında paylaşıyor olacağım.

Şarkı Sözlerinin Çoğu ‘Sözel Kirlilik’

İyi bir sesiniz var, sahne ışığınız çok yüksek, görselliğiniz gayet başarılı, ekrana çok yakışıyorsunuz. Tüm bunlara dayanarak şarkıcılığın yanı sıra oyunculuk alanında da ilerlemeyi düşündüğünüz oldu mu hiç?

Çok teşekkür ederim. Aslında çok sevdiğim bir alan oyunculuk. 2001 yılında Kandemir Konduk imzalı TRT’de de bir dizide 13 bölüm oynamıştım. Gelecek olan her teklif beni çok mutlu eder. Özellikle bir markanın reklam yüzü olmak en çok istediğim şey.

Türk müzik sektörünü nasıl değerlendiriyorsunuz ve müzik dünyasına karşı en büyük eleştiriniz ne olurdu? Mesela düzelmesi gereken neler var sizce ya da var mı?

Şarkı sözlerinin çoğunu çok büyük bir “sözel kirlilik” olarak görüyorum.Ruhumuzu ve zihnimizi kimsenin bir çöp kutusuna çevirmesine izin vermemeliyiz. Daha seçici olmak ve bilinçli bir dinleyici olmak bunların önüne geçecektir.

Son olarak Müzikonair okuyucularına ve sizi sevenlere neler söylemek istersiniz?

Ruhunuza dokunan sesler ve notalar bol olsun. Bir gün bir konserimde her birinizle buluşmak en büyük dileğim.
Hepinizi çok seviyorum. Müzikonair ailesine de  beni misafir ettikleri için çok teşekkür etmek istiyorum.

Alper Ergez | Müzikonair

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)