MüzikMüzik Haber

“Bize Bülent Ersoy Değil, İbrahim Tatlıses Yardım Etti”

Bülent Ersoy'un Kıbrıs'ta tutukalanan orkestrasından Ahmet İzgi, Bülent Ersoy yerine İbrahim Tatlıses'in yardım ettiğini açıkladı.

Bülent Ersoy ile beraber sahne alan orkestra ekibi, K.K.T.C’de sahte pcr nedeniyle önce gözaltında tutulmuş ardından da tutuklanmışlardı. Bu süreçte Bülent Ersoy, orkestra ekibine ve ailelerine yardım ettiğini, maddi ve manevi yanında olduğunu söylemişti. Ancak orkestra ekibi tahliye edilince Bülent Ersoy’un bu süreçte hiç yardım etmediğini açıkladı.

İlgili Haber: Tahliye Edilen Orkestra Üyeleri Bülent Ersoy’a Tepkili: Bize Hiç Yardım Etmedi!

Bülent Ersoy ve İbrahim Tatlıses’in davulcusu Ahmet İzgi, tahliye olduktan sonra orada yaşananaları anlattı.

Avukat Tutacağım Dedi Kimsenin Avukat Tuttuğu Yok

Ahmet İzgi çarpıcı açıklamalarına şöyle başladı: “Biz oraya rızkımızı kazanmaya gittik ancak mahkûm edildik. Ben yoğun bakımda yattım. Orada 4 kere, 5 kere test olduk. Buradan giderken 2 kere test olduk. Hepimiz negatiftik. Bizi hasta insanların içine attılar. Bir ay otelde kaldık. Bir ay hapiste kaldık. Bülent Hanım bize hiç yardım etmedi. Ben yoğun bakımda kaldım, entübe oluyordum. Bülent Hanım bizimle ilgilenmedi. ‘Avukat tutacağım’ dedi ama kimsenin avukat tuttuğu yok. ‘Servetimi harcayacağım’ dedi ama biz kimsenin servetini filan istemiyoruz. Bize sadece bir hatır sorsaydı, arasaydı. Bizim ailelerimiz hop oturup hop kalktı hasta olduğumuzu duyunca. Biz müzisyeniz. İşimize devam edeceğiz.”

Bülent Ersoy’la Bir Daha Çalışmam

Davulcu Ahmet İzgi’ye tekrardan Bülent Ersoy ile çalışıp çalışmayacağını sorduklarında ise “Yok canım. Bülent Ersoy kendine orkestra bulamıyor Türkiye’de. Kimse çalışmıyor, çalışmaz da. Ben onunla niye çalışayım?” diyerek yanıt verdi.

10 Bin TL Vermezseniz Sizi İçeri Atacağız

Ahmet İzgi, konuk olduğu bir programda ise şu şekilde konuştu: “KKTC’de yasa denen bir şey yok. Orada bir yargıç var, onun psikolojisine göre hareket ediliyor. ‘10 bin TL vermezseniz sizi içeri atacağız’ dediler. Biz bunu yaşarken Bülent Hanım Girne’de çantacısına gitti. Bu arada olayı İbrahim (Tatlıses) Bey de duyuyor. Bize sahip çıkan İbrahim Tatlıses’in dostları oldu. Sağ olsun İbrahim Bey aradı ve avukatları geldi, bizim avukatımız oldu.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu