Müzikonair Bülent Özdemir Tribute Albümüyle İlgili Konuştu: Şampiyonlar Ligi Gibi Bir Albüm Oldu | Müzikonair
MüzikMüzik Haber

Bülent Özdemir Tribute Albümüyle İlgili Konuştu: Şampiyonlar Ligi Gibi Bir Albüm Oldu

Bülent Özdemir, proje albümü sonrası Özcan Beylan ve Sevtap Gül'ün sunduğu Müzikonair Magazin programının canlı yayın konuğu oldu.

Bülent Özdemir, proje albümü sonrası Özcan Beylan ve Sevtap Gül’ün sunduğu Müzikonair Magazin programının canlı yayın konuğu oldu. Bülent Özdemir Şarkıları tribute albümüyle ilgili ”Ülkemizde daima şarkıyı söyleyenler ön planda. Üretilmiş bir şeyin gerçek sahiplerini tanımaları çok özel. Bu yaradanın bize gönderdiği bir misyon. Çok güzel bir duygu” şeklinde konuştu.

Müzisyen Bülent Özdemir’İn sanat hayatının 50’nci yılına özel tribüte albümü yapıldı. 25 sanatçının seslendirdiği ve 24 farklı şarkıdan oluşan ‘Bülent Özdemir Şarkıları’ isimli proje, Vol.1 ve Vol.2 olarak dijital platformlarda yerini aldı. Albümde Sibel Can, Sezen Aksu, Yıldız Tilbe, Funda Arar, Kubat, Demet Akalın ve Serkan Kaya gibi isimler yer aldı.

Bülent Özdemir şunları söyledi;

Üretilmiş bir şeyin gerçek sahiplerini tanımaları çok özel. Ülkemizde şarkıyı söyleyenler daima ön planda. 90’lı yıllarda kasetler, CD’ler varken bu index vardı. Yeni nesil maalesef takip edemiyor. YouTube’da yayınlanan birçok şarkıya bakıyorum plak firmaları falan yazmıyor. Seneler önce bunun savaşını verdim. Benim eserimi kullanıyorsun, ticari mecraya koyuyorsun ama kimin olduğunu yazmıyorsun. Bu emeğe saygısızlıktır dedim.  Kral’a ilk defa bu konuda ciddi anlamda dava açmayı planlarken yaptığım başvuru sonrası kliplerin altına isimler yazmaya başladı.

Bu klasiktir hepsi benim çocuğum gibidir. Ama hakikaten öyledir besteciler yaptığı eserleri asla ayırt edemiyorlar. Ama tabiki Kaçak şarkısı hem benim hem de Sezen Hanım’In çok duygusal bir zamanına denk gelmişti. İkimiz de çok doluyduk, öyle denk geldi. Çok güzel örtüştü duygular. Sezen Hanım ile yan yana gelince böyle delice bir şeyler çıkıyor. Birlikteliğimizden çok güzel eserler çıktı.

Bu yaradanın bize göndermiş olduğu bir misyon. Tabi bunları yapıyor olmak da çok önemli, çok güzel bir duygu.

Albümden sonra çok duygulandım. Başta Selim Çaldıran projenin hayata geçmesinde emeği var. Cafer Özdemir, Yıldız Tilbe… Bütün sanatçı dostlarıma çok teşekkür ediyorum. Gerçekten şampiyonlar ligi gibi bir albüm oldu.

https://www.instagram.com/p/C33Lk1uNbDN/

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu