MüzikMüzik HaberVitrin

Burhan Şeşen: Bayramı Geçiştirmek Değil Yaşamak İstiyoruz

MÜYORBİR Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Şeşen, müzik yasağından dolayı bayrama buruk girdiğini paylaştı.

Pandemi bitmiş olmasına rağmen devam eden müzik yasağı müzisyenleri mutsuz etmeye ve üzmeye devam ediyor. Seslerini duyurmak için tepki gösterseler de henüz yasağın ne zaman kaldırılacağı ile ilgili net ve resmi bir açıklama gelmedi.

MÜYORBİR Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Şeşen de üzüntüsünü sosyal medyadan yaptığı paylaşımla dile getirdi. Şeşen, “Sevgili MÜYORBİR Üyeleri ve Değerli Kamuoyu, Gece 00.00’dan sonra uygulanan müzik yasağı kalkmadıkça ve müzik sektörü normal seyrine kavuşmadıkça bundan sonra üzülerek bayram kutlama mesajları yayınlamayacağız. Ta ki sesimizi duyurana kadar… Bir yetkili duyana kadar… Çünkü Bayramı geçiştirmek değil, yaşamak istiyoruz!” dedi.

Bu yüzden intihar eden, enstrümanlarını satmak zorunda kalan müzisyenleri de hatırlatan Burhan Şeşen, “Meslektaşlarımızın hayatının kaydığı, enstrümanlarını sattığı, başka işlere yöneldiği pandemiden kaynaklanan tüm yasakların yasakların kalkıp sadece müzik yasağının sürdüğü ülkede bir müzisyen nasıl bayram kutlayabilir ki?” diyerek üzüntüsünü dile getirdi.

İŞTE O PAYLAŞIM!

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu