Burhaniye Belediyesi'nden Zeytinli Rock Festivali Açıklaması! -
MüzikMüzik Haber

Burhaniye Belediyesi’nden Zeytinli Rock Festivali Açıklaması!

Burhaniye Belediyesi kaymakamlık tarafından engellenen Zeytinli Rock Festivali ile ilgili açıklama yaptı.

Burhaniye Belediyesi kaymakamlık tarafından engellenen Zeytinli Rock Festivali ile ilgili açıklama yaptı. Balıkesir Burhaniye Belediyesi, festivalin Burhaniye-Ören Turizm Kültür ve Sanat Festivali etkinlikleri içerisinde 18-30 Ağustos 2022 tarihlerinde yapılması için Belediye Meclisi’nde karar alındığını belirtti. Ancak festivalin organizatörlerinin bunu uygun görmediğini söyledi. Açıklamada, organizatörlerin yürütmeyi durdurma kararı için mahkeme kararını beklemek istedikleri ifade edildi.

Burhaniye Belediyesi, Burhaniye Kaymakamlığı tarafından yasaklanan Zeytinlik Rock Festivali hakkında yazılı açıklama yaptı.

“Gerici zihniyetlerin baskı ve tehditleri gençlerimizin idealleri ve coşkularını engelleyemeyecektir” denilen açıklamada, “İdari Mahkemenin vereceği karar sonrası her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzu gençlerimizin ve müzikseverlerimizin bilmesini isteriz” ifadelerine yer verildi.

İşte o açıklama;

“Günlerdir ülke gündemini meşgul eden ve tartışılan “Burhaniye Zeytinli Rock Festivali yapılacak mı yapılmayacak mı?” tartışmaları ile ilgili Burhaniye Belediyesi olarak açıklama yapma gereği duymaktayız.

Belediyemizin kiracısı olan Milyon Yapım Org. Tic. Ltd. Şti’nin kiracısı olduğu yerde geleneksel hale gelen Zeytinli Rock Festivalinin gerçekleşmesine Kaymakamlıkça izin verilmemiştir. Belediye Meclisimizce alınan karar gereği Zeytinli Rock Festivalini, 4 gün olan 32. Burhaniye-Ören Turizm Kültür ve Sanat Festivalimizin tarihlerini değiştirerek 18-30 Ağustos 2022 tarihlerinde yapmak üzere 13 güne çıkarılması kararı alınmıştı. Ancak Zeytinli Rock Festivalini yapan Milyon Yapım Org. Tic. Ltd. Şti. yetkilileri Zeytinli Rock Festivalinin 32. Burhaniye-Ören Turizm Kültür ve Sanat Festivali etkinlikleri içerisinde yapılmasını uygun görmediklerini yürütmeyi durdurma kararı için mahkeme kararını beklemek istediklerini tarafımıza beyan etmişlerdir. Firmanın bu beyanından dolayı Zeytinli Rock Festivali programı, 32. Burhaniye-Ören Turizm Kültür ve Sanat Festivali programından çıkarılmak durumunda kalınmıştır. 32.Burhaniye-Ören Turizm Kültür ve Sanat Festivalimizi 25-30 Ağustos 2022 tarihleri arasında 6 gün yapacağımızı tüm halkımıza ve kamuoyuna duyururuz.

Zeytinli Rock Festivalinin gerekli izin ve resmi yükümlülükleri kendilerine ait olmalarına karşın Festivalin gerçekleşmesi için her türlü girişimler tarafımızca yapılmıştır. Belirtmek isteriz ki Burhaniye Belediyesi olarak gençlerimizin özgürce festival coşkusunu yaşaması bizlerin önceliğidir. Laik Demokratik Atatürk Türkiye’sinde müziğin ve eğlencenin yasaklanması kabul edilemez. Gerici zihniyetlerin baskı ve tehditleri gençlerimizin idealleri ve coşkularını engelleyemeyecektir. İdari Mahkemenin vereceği karar sonrası her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzu gençlerimizin ve müzikseverlerimizin bilmesini isteriz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)